Nawigacja i wyszukiwanie

Nawigacja

Szukaj

JUŻ ZA CHWIL KILKA

  Już za chwil kilka, już za momencik obchodzić będziemy jedne z najpiękniejszych świąt. W tym roku ten przedświąteczny czas ze względu na sytuację epidemiologiczną być może nie będzie czasem tak zabieganym i konsumpcyjnym. Co roku o tej porze skupialiśmy się na gonitwie po sklepach w poszukiwaniu prezentów i całej tej materialnej otoczce świąt, chcąc, aby w naszych domach było jak w reklamie. Gubiliśmy gdzieś po drodze sens wigilii Narodzenia Pańskiego zapominając, że narodziny Jezusa to narodziny miłości, przebaczenia, pokoju i nadziei. Próbowaliśmy być może zagłuszyć wyrzuty sumienia, że zbyt mocno skupiamy się na sprawach materialnych i w czasie przedświątecznym dla spokoju ducha wrzucaliśmy do puszki kilka groszy dla potrzebujących, ale nie skupialiśmy się prawdziwie na człowieku i jego potrzebach. W tym roku mamy szansę zwolnić i zastanowić się, co tak naprawdę jest dla nas ważne i kogo chcemy gościć przy wigilijnym stole czy złudne wyobrażenie czy prawdziwą istotę świąt. Tegoroczne święta na pewno będą inne, ale tylko od nas zależy, jaką będą miały wartość.

>>>>

PROJEKCJA FILMU „SYMFONIA FABRYKI URSUS” W JAZIEWIE

  W sobotni wrześniowy wieczór Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Biebrza w Jaminach z wielką radością gościło w Jaziewie augustowski DKF Kinochłon. W typowo wiejskiej scenerii, która dodawała klimatu w stodole u państwa Matyskieła odbyła się projekcja filmu dokumentalnego „Symfonia fabryki Ursus”, którego reżyserem jest Jaśmina Wójcik. Była to pierwsza edycja mini przeglądu filmów dokumentalnych” Wszystko w temacie”, której hasło przewodnie to” Jadą goście jadą…..”

>>>>

KONCERT ZESPOŁU KOBRANOCKA

 24 lipca w amfiteatrze miejskim nad Neckiem W Augustowie odbył się koncert zespołu Kobranocka.
Zanim usłyszeliśmy wielkie przeboje takie jak „Kocham Cię jak Irlandię”, „Hipisówka”, „Jak zapomnieć Cię”, „List z pola boju”, na scenie wystąpił The Boars – zespół, który jest laureatem Rockowań 2019. Koncert był realizowany w ramach wspólnego projektu Augustowskich Placówek Kultury we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Raczkach oraz Stowarzyszeniem Inicjatyw Lokalnych Biebrza w Jaminach dofinansowanego w ramach programu „Kultura Dostępna” ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Jolanta kapla

zdjęcia >>>>

RAJD ROWEROWY SZLKAKIEM HISTORYCZNO-PRZYRODNICZYM „ŚLADAMI NASZYCH PRZODKÓW ”

  Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Biebrza” w Jaminach pragnie bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy 23 sierpnia stawili się pod remizę strażacką OSP Jaminy by wspólnie z nami wyruszyć na przejażdżkę rowerową nowopowstałym szlakiem historyczno - przyrodniczym „ Śladami naszych przodków”.To już drugi rajd, który odbył się na terenie naszej parafii i cieszył się Waszym zainteresowaniem. Uczestnicy podczas rajdu mogli zapoznać się z historią naszych terenów oraz podziwiać cenne przyrodniczo miejsca.

>>>>

75 ROCZNICA OBŁAWY AUGUSTOWSKIEJ

  W minioną niedzielę (12 lipca 2020) w Sztabinie odbyły się uroczystości upamiętniające 75 rocznicę rozpoczęcia Obławy Augustowskiej. Została odsłonięta tablica pamiątkowa z nazwiskami 119 ofiar z terenu dzisiejszej gminy Sztabin. Tablica powstała dzięki inicjatywie Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Sztabińskiej im. Hr. Karola Brzostowskiego.

zdjęcia >>>>

KOŃCZYMY SZLAK

  Kończymy tworzenie szlaku historyczno- przyrodniczego "Śladami naszych przodków" . Dopinamy wszystko na ostatni guzik i z niecierpliwością czekamy aby za tydzień wybrać się wspólnie z Wami na rowerową przejażdżkę tym szlakiem . Czekamy na Was 23 sierpnia o godz.11.30 pod remizą OSP Jaminy

zdjęcia >>>>