Nawigacja i wyszukiwanie

Nawigacja

Szukaj

Z WIZYTĄ U PAŃSTWA RACZKOWSKICH

20 maja byliśmy z wizytą w gospodarstwie agroturystycznym u Państwa Raczkowskich. Pożar który trawił Biebrzański Park Narodowy był o krok od Dworku na końcu świata. Spotkaliśmy się z Panem Adamem w celu przeprowadzenia rozmowy o tym jak bardzo pożar wpłynął na przyrodę. W miejscu gdzie jeszcze dwa tygodnie temu było pogorzelisko są już zielone kępy traw. Wygląda na to że z czasem przyroda podniesie się po tym ciosie. Niebawem przedstawimy Wam krótki reportaż zrealizowany wspólnie z Jamińskim Zespołem Indeksacyjnym, który będzie opowiadał o tym wydarzeniu.

Jolanta Kapla

zdjęcia >>>>

PIĘCIO-LECIE STOWARZYSZENIA

W kwietniu mija pięć lat od powstania Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych Biebrza w Jaminach Założyliśmy je by ratować przed zniszczeniem kapliczki na Jamińskim cmentarzu, które od kilku pokoleń są cichymi świadkami relacji pomiędzy Bogiem a człowiekiem. I to się udało. Zrobiliśmy to wspólnie. Cała nasza parafialna wspólnota oraz wielu ludzi dobrej woli wsparli nasze działania i po 3 latach obydwie kapliczki zostały odrestaurowane. W stowarzyszeniu jestem od początku i od początku obserwowałam jak pięknie jednoczyliśmy się we wspólnym działaniu by zachować spuściznę naszych przodków. Wielu rozumiało, że kapliczki to dar, który ofiarowali nam nasi dziadkowie i pradziadkowie, że takie miejsca pozwalają nam poznać historię naszej małej ojczyzny.

>>>>

PO RAZ KOLEJNY ORSZAK TRZECH KRÓLI W SZTABINIE

6 stycznia w święto Trzech Króli w Sztabinie po raz czwarty zorganizowano Orszak Trzech Króli. Nasze stowarzyszenie również wzięło udział w tym wydarzeniu. Było barwnie i radośnie. W świątecznej atmosferze, przy śpiewie kolęd przeszliśmy ulicami Sztabina, by pokazać naszą radość z narodzin Jezusa. Tegoroczny orszak odbył się pod hasłem "Cuda, cuda ogłaszają”. Mimo padającego śniegu i wietrznej aury atmosfera była życzliwa i ciepła. Uczestnikom rozdawano papierowe korony w trzech kolorach, symbolizujących kontynenty, z których przybyli trzej królowie, naklejki oraz śpiewniki. Orszak cieszy się coraz większym zainteresowaniem mieszkańców gminy i okolic.

Jolanta Kapla

zdjęcia >>>>