Nawigacja i wyszukiwanie

Nawigacja

Szukaj

20-LECIE MIESIĘCZNIKA NASZ SZTABIŃSKI DOM

17 grudnia 2017r w Sztabinie odbyło się spotkanie z okazji 20-lecia miesięcznika Nasz Sztabiński Dom. Było dużo wspomnień, gratulacji i słów uznania dla osób które są związane z prowadzeniem gazety. Przybyli goście wysłuchali koncertu kolęd, oraz złożyli sobie nawzajem życzenia świąteczne.

Jolanta Kapla

>>>>

KOLĘDUJMY RAZEM 2017

      Po raz kolejny, bo już trzeci raz mogliśmy się spotkać na wspólnym kolędowaniu w Jaminach. Wieczorem na godz. 18.30 zjechali się kolędnicy i wszyscy zainteresowani ludzie z różnych stron gminy i powiatu.

     Bardzo cieszy fakt, że potrafimy we wspólnocie świętować Narodzenie Dzieciątka Jezus. Mam nadzieję, że nikogo nie urażę stwierdzeniem, że tego wieczoru wszyscy byliśmy kolędnikami, bez względu na zajmowane stanowisko i tytuły.

>>>>

ODWIEDZINY W '' ZACISZU ''

W marcu podczas pierwszej naszej wizyty w Domu Seniora w Ostrej Górze obiecaliśmy pensjonariuszom, że na pewno jeszcze do nich wrócimy. Czas szybko płynie i w natłoku własnych spraw ciężko nam było zorganizować się wcześniej, ale w końcu się udało. W drugą niedzielę grudnia po mszy św. wyruszyliśmy w drogę, trochę niepewni jak zostaniemy przyjęci. Każdy z nas w myślach rozważał różne scenariusze tej wizyty, ale to w jak serdeczny sposób zostaliśmy powitani przeszło nasze wyobrażenia. Wchodząc do środka od razu wyczuwało się wyczekiwanie i radość z naszego przybycia. To niezwykłe uczucie kiedy jest się długo wyglądanym gościem.

>>>>

TRADYCYJNY STÓŁ WIGILIJNY W TYKOCINIE

Dwa dni temu po raz pierwszy w naszym województwie odbył się konkurs na „Tradycyjny stół wigilijny”. Konkurs zorganizowano w Tykocinie, który słynie ze swej wielokulturowości i otwartości na zróżnicowane tradycje. W konkursie brały udział koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia oraz Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Bargłowa Kościelnego, w sumie 33 ekipy z całego Podlasia. Wszyscy przybyli goście zostali powitani w kościele, gdzie wysłuchali koncertu kolęd, podzielili się opłatkiem i złożyli sobie nawzajem życzenia świąteczne.

>>>>

A GDY NADEJDĄ ŚWIĘTA

  Do napisania tych słów skłonił mnie, oglądany jakiś czas temu, film dokumentalny o głodujących dzieciach w Afryce. Od razu przypomniał mi się goszczący  niejednokrotnie w naszej parafii ks. Franciszek. Postać tego księdza z obcego, dalekiego kraju, tak różnego kulturowo i ekonomicznie od tego, co znamy na co dzień na pewno nie jest Wam obca. Podczas swoich wizyt ks. Franciszek w bardzo prostych, trafiających do serca, każdego słuchacza słowach, mówił  o ludziach mieszkających tysiące kilometrów stąd. Przybliżał ich kulturę, ale również problemy z jakimi się borykają.

>>>>

ODWIEDZILIŚMY GROBY

Bardzo serdecznie dziękujemy osobom, które 29 października razem z nami odwiedziły groby w Jagłowie, Jaziewie i Jaminach. Mimo niekorzystnej aury po Mszy św. w Jaminach udaliśmy się najpierw do miejsca, gdzie 22 czerwca 1944 roku niemieccy okupanci zamordowali 24 mieszkańców, Jamin, Mogilnic, Czarniewa i Czarnego Lasu. Byliśmy również na leśnym cmentarzyku w Jagłowie, gdzie po krótkiej chwili refleksji i modlitwy wyruszyliśmy na mogiłę nieznanego rosyjskiego żołnierza, która znajduje się w Jagłowie.

>>>>