Nawigacja i wyszukiwanie

Nawigacja

Szukaj

KAPLICZKI W REMONCIE

W zakładzie stolarskim Tomasza Waszkiewicza rozpoczęły się pracę nad renowacją kapliczek. Oderwano stare deski i wtedy i wtedy okazało się w jakim stanie są kapliczki. Spróchniałe elementy i belki zostały wymienione a pozostałe oczyszczone ze starej farby. Całość została zakonserwowana specjalnym preparatem.

Czytaj więcej...

FESTYN RODZINNY W JAZIEWIE

FESTYN RODZINNY "SZTUKA – INTEGRACJA - TOLERANCJA",  który odbył się 5 czerwca w Jaziewie, miał na celu umożliwienie wzajemnego poznania się i integrację mieszkańców okolicznych miejscowości oraz zachęcanie ich do podejmowania wspólnych działań na rzecz środowiska lokalnego. Była to jednodniowa forma rekreacji dzieci, młodzieży, osób samotnych, seniorów, osób niepełnosprawnych oraz całych rodzin z naszej okolicy.

Czytaj więcej...

RUSZYŁ REMONT DREWNIANYCH KAPLICZEK!

24 maja 2016 r. członkowie SILB spotkali się na cmentarzu w Jaminach aby przygotować kapliczki do transportu. Zostały one przewiezione do Jaziewa, gdzie mieści się zakład ”Mój Dom z Drewna” Tomasza Waszkiewicza i tam zostaną odrestaurowane. Elementy, które uda się uratować, będą odnowione, natomiast te, które nie nadają się do odnowienia, zostaną wymienione.

Czytaj więcej...

SKĄD TE KAPLICZKI?

Kapliczki na cmentarzu w Jaminach, powstały około 1880 roku. Mniej więcej w tym okresie cmentarz został ogrodzony kamiennym murem. Dwie kapliczki zbudowane z kamienia, znajdują się tuż przy cmentarnym murze od frontu kościoła. Natomiast dwie drewniane, tzw. zrębowe, usytuowane są z tyłu świątyni. Są one zbudowane na planie wieloboku i przykryte trójkątną antykwą. Jakie były powody wybudowania tych czterech kapliczek?

Czytaj więcej...

„JEDNOSTKA OSP JAZIEWO OTRZYMAŁA SAMOCHÓD"

W dniu 13.02.2016 r. jednostka OSP Jaziewo otrzymała średni pojazd ratowniczo-gaśniczy wraz ze sprzętem, który pełnił wcześniej służbę w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Augustowie.

Czytaj więcej...

SPOTKANIE INTEGRACYJNE W JAZIEWIE

W remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaziewie 30 stycznia 2016 roku miał miejsce wyjątkowy wieczór. Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Biebrza” zorganizowało spotkanie karnawałowe w gronie sympatyków i strażaków OSP z Jamin i z Jaziewa. Chciano podziękować przybyłym gościom za ich wsparcie i współpracę, a także uczcić rok owocnej pracy stowarzyszenia.

Czytaj więcej...