Nawigacja i wyszukiwanie

Nawigacja

Szukaj

KOLĘDOWALIŚMY WSPÓLNIE

phoca_thumb_m__MG_3728-2.jpg

Jamiński Park już po raz drugi stał się naszym domem do którego przybywali kolędnicy.

W blasku choinek, tuż obok urokliwej stajenki z żywymi zwierzętami  jak również dobrze przygotowanej sceny, przybywali kolędnicy z Parafii Jaminy oraz z terenu całej gminy. Wystąpiły dzieci z Jaziewa i okolic, Akcja Katolicka- śpiewając kolędy. Stowarzyszenie Aktywny Sztabin przygotowało jasełka, a zespół Kaprys śpiewał pastorałki. Działo się to wszystko mimo złej pogody.

 

Czytaj więcej...

"MAGICZNE KARTKOWANIE"

Na początku października w remizie strażackiej we wsi Jaziewo odbyło się spotkanie pań z okolicznych miejscowości. Celem spotkania było własnoręczne wykonanie kartek z pozdrowieniami dla dzieci z oddziału onkologii w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym w Białymstoku. Kartkowa akcja zrodziła się spontanicznie. Po sierpniowym festynie w Jaminach, ciągle z tyłu głowy miałam hasło, które towarzyszyło temu wydarzeniu „Razem dla dobra”.

Czytaj więcej...

„BIEBRZA”

Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Biebrza" 1.10 2016 r. zorganizowało ognisko w Klonowie. Celem tego spotkania było podziękowanie przybyłym gościom - panu Tomaszowi Wojszko oraz panu Bogdanowi Jedlińskiemu, strażakom i wszystkim sympatykom stowarzyszenia za ich wsparcie, pomoc i współpracę.  Piękne miejsce, wspaniała sceneria wprowadziła wszystkich w szczególny nastrój i dobre samopoczucie.

Czytaj więcej...

DOŻYNKI GMINY SZTABIN

odbyły się w sobotę 10 września w Krasnymborze. Połączono je z obchodami XV - tej rocznicy Koronacji obrazu Najświętszej Mari Panny z Krasnoborskiego Sanktuarium.

Więcej informacji o tym wydarzeniu znajdziecie Państwo na stronie internetowej Centrum Biblioteczno-Kulturalnego w Sztabinie.

Więcej...

„RAZEM DLA DOBRA”

Bezinteresowność w dzisiejszych czasach jest czymś odświętnym, wręcz śmiało mogę powiedzieć, czymś  „luksusowym”. Rzadko kiedy stać nas na czyn, który nie ma w sobie nutki interesu własnego. A właśnie taki gest, pozbawiony kalkulacji, jest najpiękniejszy. Takim właśnie działaniem przecudownych osób, instytucji, przedsiębiorstw, sołectw, stowarzyszeń z terenu naszej gminy mogę się pochwalić. Z tego  też powodu w imieniu swoim, a przede wszystkim Stowarzyszenia  Inicjatyw Lokalnych Biebrza, pragnę gorąco podziękować, za udział w charytatywnym festynie, który odbył się 14.08.2016 r. w Jaminach pod hasłem „Razem twórzmy nową historię, nie zapominając o starej”.

Czytaj więcej...

„TWÓRZMY RAZEM NOWĄ HISTORIĘ, NIE ZAPOMINAJĄC O STAREJ"

To hasło przewodnie pikniku charytatywnego, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Biebrza”, który odbył się w niedzielę 14 sierpnia 2016 r w parku wiejskim w Jaminach. To wydarzenie było kontynuacją rozpoczętej w zeszłym roku akcji „Ratujmy kapliczki”.

Czytaj więcej...