Nawigacja i wyszukiwanie

Nawigacja

Szukaj

ŚCIEŻKI ŻYCIA

  Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Biebrza” rozpoczęło działania związane z projektem „Ścieżki życia. Relacje i wspomnienia naszej gminy.” Projekt dofinansowano ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. Ma na celu zebranie historii, legend, opowieści i wspomnień związanych z powrotem najstarszych mieszkańców Parafii Jaminy do miejsc które obecnie zamieszkują. Materiał zebrany podczas badań posłuży do stworzenia filmu. Opowieści zebrane i zarejestrowanie na nośnikach audiowizualnych będą wstępnie przygotowane przez młodzież i dorosłych pod opieką liderów Stowarzyszenia BIEBRZA.

>>>>

JARMARK BRZOSTOWSKIEGO W SZTABINIE

   25 sierpnia po raz pierwszy w Sztabinie odbył się Jarmark Brzostowskiego. Było to spotkanie regionalnych twórców ludowych, rzemieślników i producentów artykułów spożywczych oraz przemysłowych. Swoje wyroby prezentowali ludzie z pasją, ceniący przedmioty wykonane z sercem.    

   Obecni mogli podziwiać występy dzieci ze Szkół Podstawowych Gminy Sztabin. Program artystyczny miał za zadanie przybliżyć osobę hrabiego Karola Brzostowskiego jego życie i działalność. Wystąpiły także zespoły wokalne działające w Gminie Sztabin oraz z zaprzyjaźnionych okolicznych gmin.

     Można było spróbować regionalnych wypieków a także zakupić ekologiczną żywność.

   Bezchmurne niebo sprzyjało rodzinnemu wypoczynkowi. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci jak i dorosłych.

Jolanta Kapla

Czytaj więcej na stronie Centrum Biblioteczno - Kulturalnego w Sztabinie

zdjęcia >>>>

„SPOTKANIE KULTUR” W JAZIEWIE

    14 lipca w Jaziewie odbył się rodzinny festyn pod hasłem „Spotkanie kultur”. Wielu stałych bywalców corocznych spotkań w Jaziewie zauważyło nieco odmienną formułę tegorocznej imprezy. Region Podlaski słynie nie tylko z serdecznej gościnności, pięknych krajobrazów, ale również z wielokulturowości. Niejednokrotnie Podlasie nazywane jest przez turystów kolebką kultur, więc organizatorzy postanowili w tym roku nakreślić przybyłym na piknik tę różnorodność, ale równocześnie pokazać, że więcej nas łączy niż dzieli.

>>>>

PROMOCJA KSIĄŻKI JAMINY TOM 3 ZGONY

20 czerwca w Jaminach odbyła się promocja książki Jaminy tom 3 Zgony wydaną przez Jamiński Zespół Indeksacyjny. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie.

zdjęcia >>>>

ABY MIERZYĆ DROGĘ PRZYSZŁĄ TRZEBA WIEDZIEĆ SKĄD SIĘ WYSZŁO

 

   Te słowa były wyznacznikiem naszych działań, gdy wspólnie, z Jamińskim Zespołem Indeksacyjnym zaczęliśmy tworzyć szlak historyczno - przyrodniczy „Śladami naszych Przodków” na terenie parafii Jaminy. Bez względu na to, w jakich realiach żyjemy i z jaka rzeczywistością mierzymy, przychodzi w naszym życiu moment, gdy zaczynamy poszukiwać swoich korzeni, w celu poznania spuścizny, jaką zostawili nam przodkowie. Czujemy potrzebę zapoznania się z historią naszego regionu, miejscowości, rodziny. Szlak, który powstaje wskazuje punkty, w których miały miejsce istotne w dziejach parafii Jaminy wydarzenia, o których powinniśmy pamiętać.

>>>>

MAPA SZLAKU HISTORYCZNO-PRZYRODNICZEGO

 W związku z otwarciem szlaku historyczno- przyrodniczego przygotowane zostały mapy szlaku których projektantem graficznym i fundatorem jest Bartosz Chilicki. Autorem zdjęć natomiast jest Tomasz Chilicki. Bardzo dziękujemy za współpracę i poświęcony czas.

mapa >>>>