Nawigacja i wyszukiwanie

Nawigacja

Szukaj

NASTĘPNE PIĘĆ TABLIC SZLAKU HISTORYCZNO-PRZYRODNICZEGO

 Dopinamy wszystko na ostatni guzik przed niedzielnym rajdem rowerowym. Tablice na trasie szlaku historyczno-przyrodniczego "Śladami naszych przodków" zostały ustawione, pogoda zamówiona :)optymistyczne nastawienie też jest. Teraz czekamy na Was w niedzielę o 11.00 pod remizą w Jaminach i ruszamy w drogę.

zdjęcia >>>>

OBELISK Z CZARNIEWA

  Obelisk z Czarniewa jest jednym z punktów tworzonego szlaku „Śladami Naszych Przodków”. Na obelisku jest już nowa tablica z odtworzonym napisem, który przy współpracy z Jamińskim Zespołem Indeksacyjnym udało się odczytać.
Oto jego treść
„ 29 CZERW. 1919 R. NA TEM MIEJSCU STOCZYŁA PIERWSZĄ WALKĘ Z NIEMCAMI SZTABIŃSKA POW – PÓŹNIEJSZA 10 KOMP. 41 PUŁKU.
W 15 ROCZNICĘ UFUNDOWAŁA TEN KRZYŻ, NA PAMIĄTKĘ WALK O NIEPODLEGŁOŚĆ. 29 CZERWCA 1933 R.”.
W skrócie historia obelisku brzmi następująco.

>>>>

PO RAZ KOLEJNY ODWIEDZILIŚMY DOM SENIORA W OSTREJ GÓRZE

  Po raz kolejny odwiedziliśmy Dom Seniora w Ostrej Górze. Tak jak poprzednio, również i tym razem spotkaliśmy się z serdecznym przyjęciem i życzliwością. Od samego początku dało się odczuć, że jesteśmy wyczekiwani od dłuższego czasu. Było bardzo radośnie i wesoło. Oprócz śpiewania piosenek z dawnych lat odbyły się także tańce. To zadziwiające jak muzyka może ożywiać wspomnienia, radować ducha i wprawiać ciało w rytm. Podczas każdej naszej wizyty nasi seniorzy coraz bardziej otwierają się i przekonują do nas. Początkowo zarówno oni jak i my podchodziliśmy do siebie z pewną rezerwą i niepewnością, ale z każdymi kolejnymi spotkaniami nabieramy pewności siebie.

>>>>

WYKONYWANIE TABLIC

  Trwają gorączkowe prace by ukończyć kolejną część szlaku historyczno - przyrodniczego „Śladami naszych przodków”. Już niebawem, bo 9 czerwca zapraszamy Was na rajd rowerowy, gdzie będziecie mieli okazję zobaczyć efekty naszych starań.

zdjęcia >>>>

LATO ZE STOWARZYSZENIEM INICJATYW LOKALNYCH „BIEBRZA” W JAMINACH

         Przed nami letnie miesiące pełne słońca, aktywności na świeżym powietrzu, spotkań z przyjaciółmi. Już dziś chcemy zaprosić Was na spotkania organizowane przez Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Biebrza „ w Jaminach.

   Pierwsze odbędzie się 9 czerwca. Tego dnia chcemy wraz z harcerzami, mieszkańcami naszej gminy oraz wszystkimi chętnymi wyruszyć na rajd rowerowy szlakiem „Śladami naszych przodków”. Bliższe szczegóły podamy Wam niebawem, ale już dziś możemy zapewnić, że wszyscy którzy zdecydują się do nas dołączyć nie będą żałować. Podczas rajdu będzie można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat historii naszych przodków, poznać okolice i podziwiać walory przyrodnicze na które w gonitwie obowiązków często nie zwracamy uwagi. Taka wycieczka rowerowa to doskonały pomysł na aktywne spędzenie dnia z rodziną w miłe atmosferze.

   14 Lipca natomiast zapraszamy Was do Jaziewa na festyn ‘Spotkanie kultur”. Region Podlaski słynie nie tylko z serdecznej gościnności, pięknych krajobrazów ale również z wielokulturowości. Wszyscy którzy zechcą do nas w tym dniu dołączyć będą mieli niecodzienną okazję zapoznania się z kulturą, obyczajami, tradycjami mieszkających wśród nas Tatarów, Romów, Ukraińców. W Jaziewie tak jak co roku organizatorzy przygotowali atrakcje zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Zachęcamy Was do wzięcia udziału w tych spotkaniach, ponieważ to okazja do integracji i mile spędzonego czasu.

                                                         Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Biebrza”

                                                                                        w Jaminach

PRZERAŻAJĄCE WYDARZENIA PODCZAS WOŚP

    To co wydarzyło się w niedzielę w Gdańsku jest trudne do wyobrażenia. Na naszych oczach został zabity człowiek. To nie film to rzeczywistość. Przerażająca, okrutna, niepojęta. W wielu z nas w tym momencie umarła naiwna wiara w dobry, bezpieczny świat. 
     Paweł Adamowicz syn, mąż, ojciec, brat, przyjaciel, sąsiad, polityk. Jego śmierć dla wielu przyniosła łzy, ból, rozpacz i pustkę w sercu. Czytając niektóre komentarze pod postami znanych i mniej znanych mam wrażenie, że piszący to zimne, okrutne bestie, które nie potrafią się powstrzymać przed zadaniem ciosu nawet w takim momencie.

>>>>

Więcej artykułów…

  1. ORSZAK TRZECH KRÓLI 2019