Nawigacja i wyszukiwanie

Nawigacja

Vinaora Nivo Slider 3.x

Szukaj

WIECZÓR KOLĘD W JAMINACH

Kolejny raz, już szósty raz!

Tak, to już po raz szósty Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Biebrza zorganizowało wspólne kolędowanie. Za każdym razem odbywało się ono w nieco innym stylu, chociażby przez wzgląd na czas pandemii. Tego roku tradycyjnie spotkaliśmy się wieczorem 27 grudnia na placu przy remizie w Jaminach. Tym razem nie wiał mroźny wiatr, nie padał śnieg, mieliśmy też prąd (a przecież w poprzednich latach bywało i tak, że go nie było ☺), czyli warunki wyśmienite na spotkanie na świeżym powietrzu. Nowonarodzone Dzieciąteczko w żłóbku, stajenka, choinki, scena ozdobiona mnóstwem światełek, zimne ognie, ogniska w parku i przy remizie stworzyły niepowtarzalny klimat.

>>>>

KOLEŻANKO, NAJDROŻSZA PRZYJACIÓŁKO…

  „Dla całego świata możesz być nikim, dla kogoś możesz być całym światem.”

Antoine de Saint-Exupéry, Mały Książe

  Koleżanko, Najdroższa Przyjaciółko…                 JOLKA kopia.jpg

Towarzyszy mi nieodparte przekonanie, że to nie może być prawda… że się za chwilę spotkamy, że napiszesz wiadomość, tekst, pozytywny post, wstawisz zdjęcie - pochwalisz się tym, co pięknego „wyczarowałaś”, zacytujesz wiersz, wysłuchasz, pomożesz, podsuniesz pomysł…

A jednak… żal… pustka… przygnębienie… łzy same płyną do oczu… te emocje biorą górę, jednak trzeba spojrzeć dalej i szerzej… Gdybyś mogła przeczytać ten list, byłabyś na mnie wściekła. 

Nigdy nie lubiłaś, kiedy Cię chwalono. Wybacz…

  Jako jeden z najbardziej aktywnych członków naszego stowarzyszenia, wskazałaś nam jedną

z dróg, wyznaczyłaś szlak, którym spróbujemy podążać… Mimo, że sama potrzebowałaś nieustannie pomocy od najbliższych dostrzegałaś to, czego my zdrowi, ale zabiegani, zaganiani, zapatrzeni w siebie nie widzieliśmy… W subtelny sposób podkreślałaś, jak ważny jest drugi człowiek- ten bliski lub ten zupełnie nieznany. Nieważne, czy to dziecko czy dorosły, ktoś, kto jest blisko czy daleko.

>>>>

W MAŁYM JAZIEWIE WIELKIE SERCA

 Mieszkańcy Jaziewa, po raz kolejny, pokazali wielkie serca. W niedzielę, 16 października zorganizowali koncert charytatywny z kiermaszem domowych wypieków i wyrobów rękodzielniczych. Dochód z koncertu w całości został przekazany na rehabilitację Marianny Godlewskiej - wieloletniej nauczycielki Szkoły Podstawowej w Jaziewie. Koncert tym bardziej niezwykły, bo z ogromnym sercem i życzliwością poświęcony pamięci Jolki Kapla - która zainicjowała to wydarzenie, zanim dosięgły nas pandemiczne obostrzenia. Joli nie ma już z nami, ale członkowie Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych "Biebrza" z należytą starannością spełniają wolę swojej przyjaciółki. 

Michał Łangowski porwał wszystkich obecnych w piątą stronę świata, z bukietem pachnących lasem piosenek, i garścią życiowych anegdot, z liczącej już dobrze ponad tysiąc koncertów trasy. Te koncerty, to ciepły zakątek, pełen poetyckiego słowa, humoru, ballady, oraz Bellonowskiego współbytowania, która nadaje tym muzycznym spotkaniom aury wyjątkowości.

>>>>

RAJD ROWEROWY

  W ostatnią niedzielę wakacji (28 sierpnia 2022 r.) wyruszyliśmy na przejażdżkę rowerową pod hasłem przewodnim „Śladami naszych przodków”. Tradycyjnie trasa rozpoczynała się przy remizie OSP w Jaminach. Uczestnicy rajdu przejechali całą odległość bez większego trudu, wygrzewając się w ostatnich promieniach wakacyjnego słońca oraz podziwiając otaczającą przyrodę. O bezpieczeństwo podczas przejazdu dbali (jak zwykle niezawodni) strażacy z OSP Jaziewo.  Po dotarciu do Jagłowa zatrzymaliśmy się przy Kaplicy p.w. Matki Bożej Królowej Pokoju aby przez chwilę oddać się zadumie

>>>>

NOC KUPAŁY W CZARNIEWIE

 Wspólnie ze stowarzyszeniami Aktywny Sztabin i Stowarzyszeniem Inicjatyw Lokalnych "Biebrza", pod serdecznym patronatem Urzędu Gminy Sztabin zorganizowano I Sąsiedzką Noc Kupały. Noc świętojańska, to według starych wierzeń noc niebezpieczna w czasie, której złe siły starają się zdobyć władzę dla siebie, a ludzie usiłują im w tym przeszkodzić. W tym celu rozpalano święte ognie, ich blask miał odstraszyć demony i czarownice. Dla nas była to doskonała okazja do spotkania i wspólnego spędzenia czasu. To pierwsze spotkanie sąsiedzkie w Między Miejscami stowarzyszeń i życzliwych im osób, aktywnie działających w Gminie Sztabin.
Dziękujemy Wójtowi Gminy Sztabin za wypożyczenie namiotów i wszelkie wsparcie organizacyjne.  Jesteśmy wdzięczni za objęcie patronatem naszego przedsięwzięcia, które z założenia chcielibyśmy cyklicznie organizować i wpisać w stały program corocznych wydarzeń gminnych. 
Dziękujemy wszystkim SĄSIADOM za wysiłek, jaki włożyli w przygotowanie poczęstunku i wspólnego stołu biesiadnego. Małgorzacie Chilickiej i Tomaszowi Chilickiemu za fotorelację z wydarzenia.  Dziekujemy przedsiębiorstwu "TURKUS" i Agacie Turowskiej za wsparcie w nierównej walce z komarami. 
Dziękujemy wszystkim, którzy spędzili ten wieczór z nami.  Zespołowi SUSZ za piękne liryczne dzwięki. Michałowi Moniuszko za muzyczną listę przebojów ze starych płyt.
W imieniu organizatorow.
 Mariola Mitros-Wolska 

zdjęcia

KOLĘDA PRZY ŻŁÓBKU

To już kolejny rok z kolędą w Jaminach. Tradycyjnie w wieczór poświąteczny spotkaliśmy się w gronie Stowarzyszenia przy żłobku by oddać cześć nowo narodzonemu przez wyśpiewanie kolęd i pastorałek. Jest to już drugi rok jak nie mogliśmy wspólnie ze społecznością kolędować jak w poprzednich latach. Musimy być dobrej wiary że przyjdzie jeszcze czas gdzie będziemy mogli świętować jak to było przed pandemią która nas ogranicza. Dzisiaj życzymy wszystkiego co najlepsze na Nowy Rok.

IMG_20211227_192604.jpg

zdjęcia