Nawigacja i wyszukiwanie

Nawigacja

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Szukaj

8 WIECZÓR Z KOLĘDĄ Z NAMI

8 wieczór z kolędą za nami…

Tradycyjnie, 27 grudnia spotkaliśmy się na placu przy remizie OSP w Jaminach, żeby wspólne pośpiewać najpiękniejsze kolędy i pastorałki. Staramy się, aby ten czas upłynął w wyjątkowej atmosferze. Rozpalamy ogniska w parku, dekorujemy stajenkę i scenę mnóstwem światełek, zapalamy pochodnie. Dzięki temu plac, na którym się spotykamy promienieje ciepłym blaskiem z daleka. A wszystko po to, by rozgrzać serca przybyłych gości i zachęcić do wspólnej zabawy. Częstujemy też ciepłymi napojami, a Święty Mikołaj- Tomasz Łapszys, który zawsze chętnie nas odwiedza ma koszyczek po brzegi wypełniony słodkościami.

>>>>

KONCERT MICHAŁA ŁANGOWSKIEGO


  Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych "Biebrza" przy partnerstwie Urzędu Gminy Sztabin dość mocno przyczyniło się do tego, aby i tak ciepły sierpniowy wieczór stał się jeszcze cieplejszy. A wszystko za sprawą pewnego Sympatycznego Człowieka oraz Jego Towarzysza.
Tak się złożyło, że 17 sierpnia 2023 r. już po raz drugi Michał Łangowski zagrał koncert w Jaziewie.
Pierwszy koncert, który odbył się jesienią zeszłego roku, był poświęcony pamięci naszej Serdecznej Przyjaciółki i Koleżanki Joli Kapli. To głównie dzięki Niej muzyka, którą komponuje Michał została zaszczepiona szerzej na naszym terenie. Poezję śpiewaną poznaliśmy i szczerze pokochaliśmy, dlatego postanowiliśmy wykorzystać fakt, że Michał Łangowski przebywał w naszych okolicach, i zaprosić Go po raz kolejny do Jaziewa.

>>>>

WIECZÓR KOLĘD W JAMINACH

Kolejny raz, już szósty raz!

Tak, to już po raz szósty Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Biebrza zorganizowało wspólne kolędowanie. Za każdym razem odbywało się ono w nieco innym stylu, chociażby przez wzgląd na czas pandemii. Tego roku tradycyjnie spotkaliśmy się wieczorem 27 grudnia na placu przy remizie w Jaminach. Tym razem nie wiał mroźny wiatr, nie padał śnieg, mieliśmy też prąd (a przecież w poprzednich latach bywało i tak, że go nie było ☺), czyli warunki wyśmienite na spotkanie na świeżym powietrzu. Nowonarodzone Dzieciąteczko w żłóbku, stajenka, choinki, scena ozdobiona mnóstwem światełek, zimne ognie, ogniska w parku i przy remizie stworzyły niepowtarzalny klimat.

>>>>

KOLEŻANKO, NAJDROŻSZA PRZYJACIÓŁKO…

  „Dla całego świata możesz być nikim, dla kogoś możesz być całym światem.”

Antoine de Saint-Exupéry, Mały Książe

  Koleżanko, Najdroższa Przyjaciółko…                 JOLKA kopia.jpg

Towarzyszy mi nieodparte przekonanie, że to nie może być prawda… że się za chwilę spotkamy, że napiszesz wiadomość, tekst, pozytywny post, wstawisz zdjęcie - pochwalisz się tym, co pięknego „wyczarowałaś”, zacytujesz wiersz, wysłuchasz, pomożesz, podsuniesz pomysł…

A jednak… żal… pustka… przygnębienie… łzy same płyną do oczu… te emocje biorą górę, jednak trzeba spojrzeć dalej i szerzej… Gdybyś mogła przeczytać ten list, byłabyś na mnie wściekła. 

Nigdy nie lubiłaś, kiedy Cię chwalono. Wybacz…

  Jako jeden z najbardziej aktywnych członków naszego stowarzyszenia, wskazałaś nam jedną

z dróg, wyznaczyłaś szlak, którym spróbujemy podążać… Mimo, że sama potrzebowałaś nieustannie pomocy od najbliższych dostrzegałaś to, czego my zdrowi, ale zabiegani, zaganiani, zapatrzeni w siebie nie widzieliśmy… W subtelny sposób podkreślałaś, jak ważny jest drugi człowiek- ten bliski lub ten zupełnie nieznany. Nieważne, czy to dziecko czy dorosły, ktoś, kto jest blisko czy daleko.

>>>>

W MAŁYM JAZIEWIE WIELKIE SERCA

 Mieszkańcy Jaziewa, po raz kolejny, pokazali wielkie serca. W niedzielę, 16 października zorganizowali koncert charytatywny z kiermaszem domowych wypieków i wyrobów rękodzielniczych. Dochód z koncertu w całości został przekazany na rehabilitację Marianny Godlewskiej - wieloletniej nauczycielki Szkoły Podstawowej w Jaziewie. Koncert tym bardziej niezwykły, bo z ogromnym sercem i życzliwością poświęcony pamięci Jolki Kapla - która zainicjowała to wydarzenie, zanim dosięgły nas pandemiczne obostrzenia. Joli nie ma już z nami, ale członkowie Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych "Biebrza" z należytą starannością spełniają wolę swojej przyjaciółki. 

Michał Łangowski porwał wszystkich obecnych w piątą stronę świata, z bukietem pachnących lasem piosenek, i garścią życiowych anegdot, z liczącej już dobrze ponad tysiąc koncertów trasy. Te koncerty, to ciepły zakątek, pełen poetyckiego słowa, humoru, ballady, oraz Bellonowskiego współbytowania, która nadaje tym muzycznym spotkaniom aury wyjątkowości.

>>>>

RAJD ROWEROWY

  W ostatnią niedzielę wakacji (28 sierpnia 2022 r.) wyruszyliśmy na przejażdżkę rowerową pod hasłem przewodnim „Śladami naszych przodków”. Tradycyjnie trasa rozpoczynała się przy remizie OSP w Jaminach. Uczestnicy rajdu przejechali całą odległość bez większego trudu, wygrzewając się w ostatnich promieniach wakacyjnego słońca oraz podziwiając otaczającą przyrodę. O bezpieczeństwo podczas przejazdu dbali (jak zwykle niezawodni) strażacy z OSP Jaziewo.  Po dotarciu do Jagłowa zatrzymaliśmy się przy Kaplicy p.w. Matki Bożej Królowej Pokoju aby przez chwilę oddać się zadumie

>>>>