Nawigacja i wyszukiwanie

Nawigacja

Szukaj

KOLEJNE TABLICE SZLAKU HISTORYCZNO-PRZYRODNICZEGO

  Kolejne dwie tablice szlaku historyczno - przyrodniczego zostały postawione na miejscu swego przeznaczenia. Jedna przypomina o miejscu egzekucji 24 zakładników, mieszkańców okolicznych wsi, rozstrzelanych przez hitlerowców 22 czerwca 1944 roku oraz druga poświęcona pamięci leśników wywiezionych na Syberię. Jak widać praca zespołowa przynosi wymierne efekty. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy w niedzielę 14 października do Jamin. Rozpoczynamy o 9 rano Mszą św i poświęceniem tablicy głównej, następnie spotkamy się w remizie aby opowiedzieć Wam o naszej pracy. Pozdrawiamy i do zobaczenia.

 Jolanta Kapla

>>>>

PRZYGOTOWANIA DO OTWARCIA SZLAKU

 Przygotowania do oficjalnego otwarcia szlaku historyczno-przyrodniczego idą pełną parą. Kilka dni temu postawiliśmy tablicę główną, której drewniana część jest dziełem naszych zdolnych kolegów Andrzeja Kapla i Stanisława Bogdzio. Należą im się szczególne podziękowania za pomysłowość, wykonanie i poświęcony czas. Reszta ekipy montującej tablicę również spisała się na medal.Szlak " Śladami naszych przodków " będzie tworzony przy współpracy z Jamińskim Zespołem Indeksacyjnym. Bardzo cenimy wkład jaki Jamiński Zespół Indeksacyjny wnosi do tego przedsięwzięcia. Zapraszamy wszystkich już w niedzielę 14 października do Jamin.

Jolanta Kapla

>>>>

BIEBRZAŃSKIE SIANOKOSY

  8 września w Szuszalewie po raz kolejny odbyły się Mistrzostwa Świata w Koszeniu Bagiennych Łąk. W tym roku po raz 17 do zawodów stanęło 28 drużyn z różnych stron Polski jak również reprezentanci z Białorusi, Belgi, Kandy, Słowacji, Węgier, Austrii. Kosiarze mieli za zadanie w jak najkrótszym czasie skosić 60 metrowy kawałek bagiennej łąki. W zawodach brali udział panowie lecz nie zabrakło również płci pięknej . Panie równie sprawnie posługiwały się kosą. W czasie „Biebrzańskich Sianokosów„ nie zabrakło również konkursów i występów artystycznych. Przybyli na imprezę goście mogli podziwiać stoiska z lokalnym rzemiosłem i rękodziełem oraz spróbować lokalnych specjałów.

  Jolanta Kapla

>>>>

DOŻYNKI W SZTABINIE

   W niedzielę 26 sierpnia odbyły się Dożynki Gminne w Sztabinie. Rolnicy z całej gminy przybyli na uroczystą Mszę św. do kościoła św. Jakuba Apostoła w Sztabinie, by wyrazić wdzięczność za zebrane plony mimo iż tegoroczny sezon nie był dla nich łaskawy. Susza dotknęła bowiem wiele upraw. Mimo tych trudności  dziękowali Bogu za zbiory i chleb, prosząc jednocześnie by nigdy nie zabrakło go w ich domach.

>>>>

ODSŁONIĘCIE TABLICY W JAZIEWIE

       Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Biebrza” w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, podjęło działania mające na celu zachowanie historii minionych lat. Pierwszym etapem, który pomoże zachować w pamięci ślady naszych przodków było odsłonięcie tablicy  upamiętniającej założenie i rozwój Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaziewie, która działa już ponad 90 lat. Uroczystości odbyły się 11 sierpnia w Jaziewie.

>>>>

POŻEGNANIE KS. KRZYSZTOFA BRONAKOWSKIEGO

  W minioną niedzielę swoją 15-letnią posługę w naszej parafii zakończył ks. Proboszcz Krzysztof Bronakowski. Bardzo dziękujemy ks. Krzysztofowi za towarzyszenie nam w naszej drodze do Boga, za ukazywanie gdzie Go odnaleźć, za piękne kazania, za umacnianie w nas wiary. Minione lata wspominać będziemy z wdzięcznością i serdecznością doceniając trud i pracę księdza na rzecz naszej parafii. Na dalszą pracę duszpasterską, życzymy aby Pan Bóg błogosławił, Duch Święty obdarzał potrzebnymi darami, a Matka Boża osłaniała płaszczem swej nieustającej opieki.

Jolanta Kapla

>>>>