Nawigacja i wyszukiwanie

Nawigacja

Szukaj

FESTYN RODZINNY W JAZIEWIE

                    

   Kolejny festyn rodzinny w Jaziewie przeszedł już do historii jednak myślami będziemy powracać do niego jeszcze nie raz. I niewątpliwie będą to miłe wspomnienia. Organizatorzy włożyli bowiem mnóstwo pracy i energii, aby zorganizować tak barwną i radosną imprezę. Idąc w odwiedziny chcemy miło spędzić czas, również w tym wypadku każdy z gości liczył na dobrą zabawę. I myślę ,że oczekiwania wszystkich zostały spełnione. Po raz kolejny przybywając do Jaziewa mogliśmy odczuć serdeczność, życzliwość i gościnność gospodarzy. Zarówno mali i duzi mogli znaleźć podczas imprezy coś dla siebie.

>>>>

VII ZJAZD JAMIŃSKIEGO ZESPOŁU INDEKSACYJNEGO

Jest nam niezwykle miło, że w minionym tygodniu mogliśmy uczestniczyć w VII zjeździe Jamińskiego Zespołu Indeksacyjnego. Bardzo dziękujemy za gościnność i spędzenie czasu w miłej i serdecznej atmosferze. To budujące, gdy spotyka się ludzi tak zaangażowanych i z tak wielkim zapałem opowiadających o swoich pasjach. W trakcie spotkania dowiedzieliśmy się jak wiele trzeba poświęcić czasu i ile mrówczej pracy włożyć w odszyfrowanie i zindeksowanie poszczególnych nazwisk.

>>>>

WODA DLA KAMERUNU

   Witajcie.
Jak wieść niesie niebawem naszą parafię odwiedzi dobrze wszystkim znany i niejednokrotnie głoszący Słowo Boże w naszym kościele ks. Franciszek. Większość z Was wie, jak wiele trudu ks. Franciszek poświęca, by w swojej parafii w Kamerunie wybudować studnię, która zapewni okolicznym mieszkańcom dostęp do wody. To przerażające, że w XXI wieku są na świecie miejsca ,gdzie ludzie idą po wodę kilka lub kilkanaście kilometrów, a dzieci umierają z głodu i pragnienia. Nie mieści się w głowie, że my nie zastanawiamy się nad takimi rzeczami jak woda do picia, prania czy mycia, a gdzieś na świecie dziecko umiera z pragnienia bo nie ma do niej dostępu. Dlatego bardzo chcielibyśmy z Waszym wsparciem pomóc ks. Franciszkowi i prosić Was o wpłatę koniecznie z dopiskiem „ Woda dla Kamerunu” na konto 55 2490 0005 0000 4530 4225 4814.

>>>>

MARSZ PAPIESKI

  Po śmierci Jana Pawła II na terenie naszej parafii zrodziła się piękna inicjatywa pielgrzymowania w sobotę poprzedzającą Niedzielę Miłosierdzia. Także w tym roku w sobotni wieczór wyruszyliśmy pieszo z Jaziewa do Jamin by modląc się zanieść naszemu św. Janowi Pawłowi II nasze bóle, cierpienia, prośby i dziękczynienia. Oto piękne świadectwo pielgrzymowania Pani Agaty Korenkiewicz. 

>>>>

WAŻNY GOŚĆ W NASZEJ PARAFII

  Każda parafia raz na 5 lat przeżywa Wizytację Kanoniczną Ks. Biskupa ze swojej diecezji. W minioną niedzielę również w naszej parafii mieliśmy szczególnego Gościa. Jego Ekscelencja Ks. Biskup Jerzy Mazur wraz z towarzyszącym mu duszpasterzem odwiedził naszą niewielką parafię.

>>>>

ODWIEDZINY W OSTREJ GÓRZE

   Po raz kolejny w druga niedzielę kwietnia odwiedziliśmy Dom Seniora „Zacisze” w Ostrej Górze. Tak jak poprzednim razem zostaliśmy bardzo serdecznie przyjęci przez mieszkańców, którzy jak sami się nam przyznali od kilku tygodni wyglądali naszych odwiedzin. Nasze wrażenia z odwiedzin są niezmiennie takie same. Radość ze spotkania miesza się ze smutkiem i kroplą goryczy. Cieszy nas, że podczas naszych wizyt widzimy ożywienie i uśmiech na twarzach, ale smuci to, że tak mało osób odwiedza pensjonariuszy.

>>>>