Nawigacja i wyszukiwanie

Nawigacja

Szukaj

PROMUJEMY DOBRO

W pierwszą niedzielę października już po raz drugi w Jaziewie odbyły się warsztaty, których celem było zrobienie własnoręcznego prezentu, dla małych pacjentów oddziału onkologii w Białostockim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym. Na spotkaniu pojawiły się zaprzyjaźnione ze stowarzyszeniem osoby z okolicznych miejscowości,  z gminy Sztabin oraz Augustowa. Wszyscy przybyli z wielkim zaangażowaniem, inwencją twórczą i zapałem szyli łosie, które w ubiegłym tygodniu wręczono dzieciakom. Początkowo nasze stowarzyszenie  miało zamiar samo przekazać podarunki, lecz  jesienny okres, sprzyja infekcjom. Istniało zbyt  duże ryzyko przeniesienia ich na oddział, a nikt z nas nie chciał narażać dzieci. Po konsultacjach zrezygnowaliśmy z odwiedzin i wysłaliśmy prezenty pocztą, a ich przekazania podjęli się wolontariusze z fundacji „Pomóż im”. Za pomoc bardzo dziękujemy.

>>>>

POMOGLIŚMY BOGDANOWI

Bogdan ma 50 lat i od 12 jest osobą poruszającą się na wózku inwalidzkim. W 2005 roku zdarzył sie wypadek podczas pracy  na budowie. Bogdan spadł i złamał sobie kręgosłup w dwóch miejscach. W jednej chwili z osoby zdrowej i samodzielnej, stał sie osobą niepełnosprawną zależną od innych. 18 miesięcy spędził w szpitalu, kolejne dwa w hospicjum. Obecnie mieszka w DPS. Od kilku lat walczy z odleżynami, które doprowadziły do amputacji nogi. Odleżyny prowadzą do miażdżycy naczyń i dlatego, aby uniknąć utraty drugiej nogi, Bogdan potrzebował materaca przeciwodleżynowego, który zabezpieczałby  przed pojawianiem się nowych ran.

>>>>

DOŻYNKI W SZTABINIE 2017r

Rolnicy z Gminy Sztabin w ubiegłą sobotę świętowali zakończenie żniw. W tym roku Gospodarzem dożynek był Sztabin. Uroczystości rozpoczęły się dziękczynną Mszą św. celebrowaną w kościele św. Jakuba Apostoła. Po Mszy św. w licznym korowodzie udaliśmy się na boisko szkolne gdzie przystąpiono do bardziej rozrywkowej części dożynek. Po wystąpieniu Wójta Gminy Sztabin, wręczeniu chleba Gospodarzowi Dożynek przez Starostów wszyscy goście  dożynek poczęstowani zostali tym chlebem, który symbolizował owoc ziemi i pracy rąk ludzkich. Następnie mieliśmy wielką przyjemność posłuchać występów muzycznych i tanecznych, które zebrana publiczność nagradzała gromkimi brawami.

>>>>

PIKNIK JAMINY 2017r

 Coroczny piknik w Jaminach przeszedł już do historii. Było kolorowo, wesoło, słonecznie i rodzinnie. Na pikniku pojawiły się całe rodziny, babcie, dziadkowie, rodzice i dzieciaki, które podchodziły do wszystkich atrakcji żywiołowo i z ekscytacją. Świętowanie rozpoczęliśmy uroczystą Mszą święta, oraz poświęceniem drugiej z odrestaurowanych kapliczek. Następnie w anielskim orszaku, któremu przewodził anioł na szczudłach zostaliśmy doprowadzeni pod scenę, gdzie rozpoczęliśmy mniej oficjalną i rozrywkową część naszego pikniku. Bardzo dużo emocji w przybyłych gościach wzbudziła kolumna motocykli i możliwość przejazdu na nich, występy taneczne i wokalne. Niemałym zainteresowaniem cieszyły się stoiska z rękodziełem i kulinariami.

>>>>

ZAKOŃCZONO PRACE ZWIĄZANE Z ODNOWIENIEM DRUGIEJ KAPLICZKI

We wtorek późnym popołudniem Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Biebrza” zakończyło prace związane z odnowieniem drugiej kapliczki. Jesteśmy bardzo zadowoleni , że udało nam się przy wsparciu ludzi dobrej woli ukończyć to, co było ważne dla całej naszej małej nad biebrzańskiej ojczyzny.

Czytaj więcej...

DRUGA KAPLICZKA WRÓCIŁA

  Na Jamiński cmentarz została przewieziona z zakładu Tomka Waszkiewicza w Jaziewie druga z odrestaurowywanych kapliczek. Jeszcze tylko kilka prac wykończeniowych i niebawem kapliczka będzie ponownie miejscem w którym człowiek spotyka się z Bogiem.

Jolanta Kapla

Więcej...