Nawigacja i wyszukiwanie

Nawigacja

Szukaj

NOC ŚWIĘTOJAŃSKA SZTABIN 2017

 W ostatnią sobotę czerwca Stowarzyszenie Aktywny Sztabin już po raz trzeci zaprosiło nas do wspólnej zabawy z okazji Nocy Świętojańskiej. Z wielką przyjemnością przyjęliśmy zaproszenie i wzięliśmy udział w przedstawieniu. Romantyczną balladę pt „Świtezianka” pięknie wyrecytowała nam Dorota Zdzichowska, która jest prezesem Stowarzyszenia Aktywny Sztabin i Pan Jacenty Chmiel.

Czytaj więcej...

„PRZYSTANEK JAZIEWO” 2017

  Niech żałują, ci którzy nie byli na Festynie Rodzinnym w Jaziewie 25.06.2017 roku. Mimo niekorzystnych zapowiedzi pogodowych na ten dzień – pogoda dopisała. O resztę zadbali organizatorzy i jak zawsze wielu utalentowanych, ale przede wszystkim życzliwych i chętnych do pomocy ludzi.                                                                                                                                                                                                                         

Czytaj więcej...

DRUGA KAPLICZKA

 Powoli dobiega końca renowacja drugiej zabytkowej kapliczki z cmentarza w Jaminach. W zakładzie stolarskim Tomka Waszkiewicza w Jaziewie z wielką uwagą deska po desce trwa jej odrestaurowywanie. Pokryta zostanie gontem,  który jest ponadczasowy i po okresie zapomnienia znów wraca do łask. Takie krycie nada jej wdzięczną formę tak by mogła  cieszyć oczy i nasze serca swoim nowym wyglądem. Dach kapliczki odnawiają dekarze z Frącek. Już niebawem kapliczka przewieziona zostanie na swoje dawne miejsce.

Jolanta Kapla

Więcej:

JAMIŃSKI ZESPÓŁ INDEKSACYJNY W JAMINACH

 W piątek 19 maja w Jaminach odbył się VI zjazd Jamińskiego Zespołu Indeksacyjnego, którego organizatorem było Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych ''Biebrza,,. Okazją do spotkania była promocja  2 tomu serii "Nadbiebrzańskie parafie" "Jaminy tom II Śluby". Wydanie książki spotkało się z dużym zainteresowaniem.

Czytaj więcej...

SERCE DLA SENIORA

  W pierwszą niedzielę kwietnia liczną grupą udaliśmy się na spotkanie z pensjonariuszami Domu Spokojnej Starości „Zacisze „.  Już od  jakiegoś czasu tkwiła w nas wewnętrzna potrzeba, aby zrobić coś dla ludzi, którzy na co dzień mieszkają w takiej instytucji jak dom seniora. Niewątpliwie trafili tam, bo nie mają nikogo kto zatroszczyłby się o nich i pomógł im w codziennej egzystencji.  Chcieliśmy zrobić coś co dałoby tym ludziom odrobinę radości i pokazało, że nie są tak bardzo samotni, opuszczeni i zapomniani przez innych.  Dlatego bardzo cieszę się, że z pomocą Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych Biebrza w Jaminach udało się taki wyjazd zorganizować i, że mogłam  wziąć udział w spotkaniu z podopiecznymi domu w Ostrej Górze.

Czytaj więcej...

UPOMINKI DLA SENIORA

   W minioną niedzielę 5 marca w remizie strażackiej we wsi Jaziewo odbyło się spotkanie, którego celem było własnoręczne zrobienie  upominków dla pensjonariuszy Domu Seniora „ Zacisze „ . Na spotkanie stawiła się pokaźna grupa pań z pobliskich miejscowości między innymi z Jaziewa, Mogilnic, Jamin, Kopytkowa, Jasionowa, Polkowa jak również otrzymaliśmy wsparcie z Augustowa i Sztabina. Pośród nas znalazł się również jeden pan, który dzielnie nas wspierał i dopingował do pracy.

Czytaj więcej...

Więcej artykułów…

  1. ORSZAK TRZECH KRÓLI