Nawigacja i wyszukiwanie

Nawigacja

Szukaj

ŚCIEŻKI ŻYCIA

  Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Biebrza” rozpoczęło działania związane z projektem „Ścieżki życia. Relacje i wspomnienia naszej gminy.” Projekt dofinansowano ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego. Ma na celu zebranie historii, legend, opowieści i wspomnień związanych z powrotem najstarszych mieszkańców Parafii Jaminy do miejsc które obecnie zamieszkują. Materiał zebrany podczas badań posłuży do stworzenia filmu. Opowieści zebrane i zarejestrowanie na nośnikach audiowizualnych będą wstępnie przygotowane przez młodzież i dorosłych pod opieką liderów Stowarzyszenia BIEBRZA.

Celem projektu jest spotkanie w pracy twórczej młodzieży zamieszkujących wioski Parafii Jaminy, z najstarszymi mieszkańcami regionu, mającymi pamięć dawnych czasów, dbających o kulturę tradycyjną, ludową, naturę. Celem jest nie tylko aktywizacja twórcza, ale i integracja mieszkańców okolicznych wsi, skupionych wokół Parafii Jaminy. Projekt daje możliwość zdobycia wiedzy, nowych umiejętności, a także stanowi wartość tworzenia wspólnych i międzypokoleniowych artystycznych przedsięwzięć. Historie opowiedziane przez najstarszych mieszkańców od zawsze żyjących na tych terenach opracowane zostaną w ciekawej formie artystycznej. Efektem końcowym będzie krótki film „Ścieżki życia. Relacje i wspomnienia naszej gminy.” wykonany pod kierunkiem doświadczonego montażysty i operatora kamery. Wydarzeniu będzie towarzyszyła wystawa fotograficzna starych zdjęć zebranych podczas badań terenowych, co w naszym przekonaniu będzie doskonałym dopełnieniem opowieści filmowych.

Mariola Mitros

Fot. Mariola Mitros. Tomasz Chilicki