Nawigacja i wyszukiwanie

Nawigacja

Szukaj

LATO ZE STOWARZYSZENIEM INICJATYW LOKALNYCH „BIEBRZA” W JAMINACH

         Przed nami letnie miesiące pełne słońca, aktywności na świeżym powietrzu, spotkań z przyjaciółmi. Już dziś chcemy zaprosić Was na spotkania organizowane przez Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Biebrza „ w Jaminach.

   Pierwsze odbędzie się 9 czerwca. Tego dnia chcemy wraz z harcerzami, mieszkańcami naszej gminy oraz wszystkimi chętnymi wyruszyć na rajd rowerowy szlakiem „Śladami naszych przodków”. Bliższe szczegóły podamy Wam niebawem, ale już dziś możemy zapewnić, że wszyscy którzy zdecydują się do nas dołączyć nie będą żałować. Podczas rajdu będzie można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat historii naszych przodków, poznać okolice i podziwiać walory przyrodnicze na które w gonitwie obowiązków często nie zwracamy uwagi. Taka wycieczka rowerowa to doskonały pomysł na aktywne spędzenie dnia z rodziną w miłe atmosferze.

   14 Lipca natomiast zapraszamy Was do Jaziewa na festyn ‘Spotkanie kultur”. Region Podlaski słynie nie tylko z serdecznej gościnności, pięknych krajobrazów ale również z wielokulturowości. Wszyscy którzy zechcą do nas w tym dniu dołączyć będą mieli niecodzienną okazję zapoznania się z kulturą, obyczajami, tradycjami mieszkających wśród nas Tatarów, Romów, Ukraińców. W Jaziewie tak jak co roku organizatorzy przygotowali atrakcje zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Zachęcamy Was do wzięcia udziału w tych spotkaniach, ponieważ to okazja do integracji i mile spędzonego czasu.

                                                         Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Biebrza”

                                                                                        w Jaminach