Nawigacja i wyszukiwanie

Nawigacja

Szukaj

FESTYN RODZINNY W JAZIEWIE

                    

   Kolejny festyn rodzinny w Jaziewie przeszedł już do historii jednak myślami będziemy powracać do niego jeszcze nie raz. I niewątpliwie będą to miłe wspomnienia. Organizatorzy włożyli bowiem mnóstwo pracy i energii, aby zorganizować tak barwną i radosną imprezę. Idąc w odwiedziny chcemy miło spędzić czas, również w tym wypadku każdy z gości liczył na dobrą zabawę. I myślę ,że oczekiwania wszystkich zostały spełnione. Po raz kolejny przybywając do Jaziewa mogliśmy odczuć serdeczność, życzliwość i gościnność gospodarzy. Zarówno mali i duzi mogli znaleźć podczas imprezy coś dla siebie.

   Zanim jednak przejdziemy do wspomnień serdecznie chcemy podziękować wszystkim gościom, przybyłym na spotkanie z nami w dobrych humorach, uzbrojonych w uśmiech i pozytywne nastawienie. Za przybycie, obecność oraz za przychylne wsparcie naszej imprezy dziękujemy panu Wójtowi Gminy Sztabin oraz pani Helenie Kozłowskiej, u której zawsze znajdujemy zrozumienie i poparcie naszych inicjatyw oraz działań.

    Na wstępie przybyli goście zostali serdecznie przywitani przez gospodarzy festynu panią Małgorzatę Kunda i pana Leszka Wysockiego, którzy czuwali nad przebiegiem całego wydarzenia.                                  

Po czym rozpoczęły się występy artystyczne dzieci ze Szkół Podstawowych z Jaziewa i Jamin. Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Jaziewie wykonały piosenkę rodzinną, której autorem był pan Bogdan Kierkla. W przygotowaniach dzieci do występu pomagała pani Agata Korenkiewicz.

   Spektakl pt.”Rzepka” był odegrany przez dzieci ze Szkoły Podstawowej w Jaminach, a wyreżyserowany został przez panią Urszulę Bugiedę z filii Centrum Biblioteczno - Kulturalnego w Jaminach. Oba występy wywołały wśród widzów salwy śmiechu i rozbawienia.

   Widownia mogła podziwiać doskonały pokaz tańca w wykonaniu grupy dziewcząt, której instruktorem i choreografem była pani Agnieszka Burzyńska – Zumba Instructor Sztabin, Kolorowy taniec z parasolkami wykonany do piosenki przewodniej festynu „Więc chodź pomaluj mój świat”, którą wykonał pan Bogdan Ostrowski przy akompaniamencie pana Jurka został nagrodzony gromkimi brawami. Brawa rozlegały się jeszcze niejednokrotnie po każdym utworze wykonanym przez pana Ostrowskiego.

   Oprócz występów artystycznych dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród dzieci cieszyło się stoisko POM Augustów,  któremu dziękujemy za dofinansowanie imprezy jak i za prezentację motorów.

   Aktywne spędzenie czasu zapewniła firma Active Team, która czuwała nad bezpieczną zabawą dzieci i dorosłych na bun, gee run i kuli zorba.

Nie zabrakło też słodkich niespodzianek. Goście zostali poczęstowani przez państwa Bogusię i Leszka Hryń z Jaziewa przepysznymi lodami, które po zawodach sportowych i licznych konkurencjach smakowały wyśmienicie. Wszyscy mogliśmy spróbować też waty cukrowej i popcornu, które rozdawali panowie Grzegorz Łapszy i Wiesław Stolarski.

   Konkurencje przygotowane przez strażaków wywołały wśród uczestników ducha rywalizacji. Do przeciągania liny stanęli niemal wszyscy uczestnicy festynu. Strażakom należą się słowa uznania za przygotowanie terenu przed festynem i pilnowanie porządku w jego trakcie.

Nie bez znaczenia jest pomoc jaką w trakcie tworzenia festynu jak i w czasie jego trwania, organizatorzy otrzymali od aktywnych mieszkańców Jaziewa. Z wdzięcznością wspominać będą wkład wniesiony w przygotowania przez panią Annę Matyskieła Prezes Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych „Biebrza „ jak i wszystkich aktywnych osób ze Stowarzyszenia.

Przybyli na festyn goście mogli podziwiać wystawę prac Andrzeja Leszczyńskiego oraz nabyć rękodzieło lokalnych twórców.

Bajkowe klimaty wnieśli Ania Matyskieła, Józek Polkowski, Staś Bogdzio, Kasia Rudzewicz, Tomek Łapszys, którzy przebrani za postacie z bajek wywoływali niejeden uśmiech na twarzy.

   Uwagę przyciągało stoisko kartkowe na którym wykonywano kolorowe kartki z pozdrowieniami dla przebywającej w szpitalu Martyny. Koleżanki i koledzy ze Szkoły Podstawowej w Jaziewie jak i przybyli na festyn goście stworzyli wiele barwnych, radosnych kartek, które zawierały mnóstwo pozytywnych myśli i życzeń szybkiego powrotu do zdrowia.

   Piknik i wszystkie podjęte na nim działania były okazją do pokazania, że w życiu bywają sytuacje ciężkie, smutne, kiedy nie widzimy nic prócz ciemności i zachmurzonego nieba, zawsze jednak prędzej czy później na niebie znów pojawia się tęcza, a życie nabiera barw i radości. Wspólne rodzinne malowanie obrazów przez trzy drużyny uświadomiło nam jak ważne są w codziennym życiu takie cechy jak współpraca, porozumienie, kompromis i kreatywność. Dzięki tym cechom powstały piękne obrazy przedstawiające szczęśliwą rodzinę w świecie radosnym, kolorowym i bajkowym. Pogada przed festynem nie zachęcała do wyjścia z domu, jednak wszyscy, którzy nas odwiedzili w tym dniu przynieśli tyle pozytywnego nastawienia, radosnego ducha zabawy, że ciężkie chmury musiały zostać przegnane i na niebie pojawiło się słońce. Festyn to była również doskonała lekcja współpracy, współdziałania, przypomnienia tym którzy zapomnieli, że wspólne zdawałoby się czasami drobne i niewiele znaczące gesty i czyny mogą wywołać radość, uśmiech, ulżyć w samotności, dać nadzieję. Mam wrażenie, że wielu z nas przypomniało sobie że nawet w wielkim tłumie ważna jest jednostka i pojedynczy człowiek. Mam nadzieję, że niejednokrotnie jeszcze będziemy mogli się o tym przekonać.

   Jolanta Kapla

 

fot.Tomasz Chilicki