Nawigacja i wyszukiwanie

Nawigacja

Szukaj

MARSZ PAPIESKI

  Po śmierci Jana Pawła II na terenie naszej parafii zrodziła się piękna inicjatywa pielgrzymowania w sobotę poprzedzającą Niedzielę Miłosierdzia. Także w tym roku w sobotni wieczór wyruszyliśmy pieszo z Jaziewa do Jamin by modląc się zanieść naszemu św. Janowi Pawłowi II nasze bóle, cierpienia, prośby i dziękczynienia. Oto piękne świadectwo pielgrzymowania Pani Agaty Korenkiewicz. 


  „Jan Paweł II zaprosił nas, abyśmy wstąpili do ekskluzywnego klubu pielgrzyma. Zaprosił tych, którzy z mięczaków chcą stać się siłaczami w wierze, nadziei i miłości! Taki jest bowiem statutowy cel pielgrzymki. Warto to zaproszenie przyjąć. Wędrowanie jest szczególnie ważne w życiu chrześcijan, gdyż stanowi ono metaforę życia człowieka. Wierzymy, że życie na ziemi jest wędrówką, która prowadzi do Boga, do ojczyzny niebieskiej. Prawie od początku chrześcijaństwa wierzący i poszukujący Boga udawali się do miejsc świętych dla odnowienia wiary, przebłagania za grzechy i szukania pomocy w trudnych sytuacjach życiowych. My od 13 lat wędrujemy ,, tylko” do naszego kościoła parafialnego przy którym znajduje się pomnik Jana Pawła II. Nasza inicjatywa trwa od śmierci Ojca Świętego i wierzę, że nadal będzie kontynuowana. Cieszymy się że udało się i w tym roku zebrać sporą grupę :dzieci, młodzieży i ludzi starszych, którzy mogli się wspólnie modlić w drodze.Tegoroczny marsz był wyjątkowy bo jednocześnie wędrowały grupy z Jaziewa i Sztabina. Zwieńczeniem tego było spotkanie przed świątynią i wspólnotowa modlitwa. Jedni szli ze swymi trudnymi problemami życiowymi, prosząc Jana Pawła o wstawiennictwo, drudzy przyszli z uczuciami wdzięczności i miłości by podziękować za doznane za jego przyczyną łaski. Myślę, że spotkamy się wszyscy w przyszłym roku.”

 

 MG 6490m