Nawigacja i wyszukiwanie

Nawigacja

Szukaj

O NAS

Stowarzyszenie zawiązało się wiosną 2015 roku celem podjęcia pracy na rzecz ochrony oraz wsparcia dóbr materialnych i niematerialnych związanych przede wszystkim z kulturą, historią, środowiskiem naturalnym oraz wartościami wspólnych relacji w społeczności lokalnej.

Tworzą je ludzie, którzy posiadają różne doświadczenia, zainteresowania, umiejętności, a nawet poglądy. Tym bardziej cieszy fakt, że pomimo, a raczej dzięki różnicom stanowimy pełną zapału i dobrze rozumiejącą się grupę nad, którą czuwa prezes Anna Matyskieła.

Podczas trzech lat naszej działalności udało nam się odrestaurować dwie kapliczki na Jamińskim cmentarzu. Było to duże wyzwanie, ale z pomocą przyszli ludzie rozumiejący potrzebę zachowania historii budowanej przez przodków oraz dziedzictwa naszego regionu dla kolejnych pokoleń. Stowarzyszenie to nie tylko troska o historię i zabytki, ale również działania cykliczne takie jak festyny, kolędowanie lub warsztaty na których powstają prezenty dla dzieci z oddziału onkologii i pensjonariuszy Domu Seniora. Przez minione lata zaobserwowaliśmy z radością, że wszystkie te wydarzenia integrują mieszkańców naszej małej ojczyzny. Zachęcamy do bliższego poznania Stowarzyszenia i być może wsparcia szeregów SILB swoją wiedzą, siłą oraz przede wszystkim chęcią do pracy SPOŁECZNEJ!

Jolanta Kapla