Nawigacja i wyszukiwanie

Nawigacja

Szukaj

KOLĘDUJMY RAZEM 2015

„Kolędujmy razem” pod takim hasłem „STOWARZYSZENIE INICJATYW LOKALNYCH BIEBRZA W JAMINACH” dnia 27.12.2015 r. o godzinie 18:00 w parku rekreacyjnym w Jaminach, zaprosiło lokalne władze oraz okolicznych mieszkańców na wspólne kolędowanie.

Zazwyczaj spędzamy święta w małych zamkniętych grupkach przy suto zastawionych stołach zapominając o radości i duchu Świąt Bożego Narodzenia. Stowarzyszenie wyszło z inicjatywą wyrwania ze szponów monotonności i postanowiło zorganizować aktywny i integracyjny czas przeżycia świątecznego wieczoru w charakterze zapomnianego już obrzędu kolędowania. Wszyscy przybyli goście byli uczestnikami inscenizacji, krótkiego spektaklu śpiewając wspólnie i pokoleniowo kolędy. Atrakcji nie zabrakło: przepiękna choinka a przy niej stajenka, dzieci odwiedził św. Mikołaj ze słodyczami a dla rozgrzania zimnych policzków kociołek na ognisku z gorącym kapuśniaczkiem lub grzańcem. Ciemną aurę nocy rozświetliły światła pochodni zrobionych z pni drzew, ognisk oraz blask zimnych ogni.

Po krótkim przywitaniu głos zabrał ks. Proboszcz Parafii Jamińskiej Krzysztof Bronakowski. Zachęcił zebranych aby wykorzystać atmosferę Świąt Bożego Narodzenia w sposób radosny w kręgu rodziny, przyjaciół, sąsiadów. Po złożeniu życzeń wszyscy zgromadzeni wspólnie przełamali się opłatkiem. W magię wieczoru koncertem kolęd wprowadził chór „Kaprys". Kolejnym punktem programu była inscenizacja kolędnicza naszego stowarzyszenia z udziałem uczniów szkoły podstawowej oraz członkiń „Akcji Katolickiej” z Jaziewa. Niezwykle zachwycił występ kolędników ze Sztabina członków: „Stowarzyszenie Aktywny Sztabin” i „Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Sztabińskiej im. Karola Brzostowskiego”. Na końcu wystąpiły dzieci ze szkoły podstawowej w Jaminach.

W okresie bożonarodzeniowym nie może zabraknąć św. Mikołaja. Do naszego parku może nie przybył saniami ze względu na pogodę ale za to było ich dwóch z pełnymi workami słodyczy, które to wymalowały na twarzach naszych milusińskich duże, słodkie uśmiechy. Szczególną atmosferę wieczoru dało się odczuć podczas wspólnie zaśpiewanej kolędy trzymając w ręku iskrzących się w ciemnościach świątecznej nocy zimnych ogni.

Kolędowania nie było końca…..

Kapuśniak i grzaniec z kociołków rozgrzał zmarzniętych gości a herbata z cytryną i imbirem słodzona miodem była rozchwytywana przez młodszych uczestników.

a wspólne kolędowanie ślicznie dziękujemy przybyłym gościom, uczestnikom inscenizacji artystycznej za wkład i urozmaicenie wspólnego wieczoru, szczególne uznanie dla Starostwa Powiatowego w Augustowie za wsparcie finansowe naszego przedsięwzięcia.

Organizatorzy