Nawigacja i wyszukiwanie

Nawigacja

Szukaj

ORSZAK TRZECH KRÓLI SZTABIN 2018

Po raz kolejny 6 stycznia w święto Objawienia Pańskiego ulicami Sztabina przeszedł barwny korowód, na którego czele szli Trzej Królowie. Nie zabrakło również Świętej Rodziny, halabardzistów, aniołów i pastuszków. Całemu orszakowi towarzyszyli mieszkańcy gminy Sztabin, którzy licznie zjawili się by wspólnie celebrować święto Trzech Króli. W tym roku przybyli świętowali radośnie i z ochotą.

Wszyscy z zainteresowaniem obejrzeli krótkie, odegrane przez dzieci i młodzież sceny z Biblii przedstawiające między innymi walkę dobra ze złem.

            

Bardzo krzepiące jest to że młodzież biorąc przykład ze starszych czynnie włącza się w tego typu przedsięwzięcia. Inscenizacja, przygotowanie barwnych strojów i całokształtu przemarszu wymagało wiele pracy przede wszystkim od osób starszych, które swoim przykładem zachęciły również młodzież i dzieci do aktywnego spędzenia tego święta.Barwny orszak zawędrował do żłóbka, gdzie Trzej Królowie tak jak przed wiekami oddali pokłon nowo narodzonemu Jezusowi i złożyli przyniesione dary. Przybyły pochód wysłuchał również koncertu kolęd wykonanego przez zespół „Kaprys”. Następnie każdy uczestnik przemarszu został poczęstowany gorącą grochówką. Bardzo cieszymy się że mogliśmy razem z Kacprem, Melchiorem i Baltazarem udać się do żłóbka i radośnie kolędować w atmosferze życzliwości i zjednoczenia. Całej paradzie z zainteresowaniem przyglądało się również promieniste słońce, które ciepło nas ogrzewało.