Nawigacja i wyszukiwanie

Nawigacja

Szukaj

PROMUJEMY DOBRO

W pierwszą niedzielę października już po raz drugi w Jaziewie odbyły się warsztaty, których celem było zrobienie własnoręcznego prezentu, dla małych pacjentów oddziału onkologii w Białostockim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym. Na spotkaniu pojawiły się zaprzyjaźnione ze stowarzyszeniem osoby z okolicznych miejscowości,  z gminy Sztabin oraz Augustowa. Wszyscy przybyli z wielkim zaangażowaniem, inwencją twórczą i zapałem szyli łosie, które w ubiegłym tygodniu wręczono dzieciakom. Początkowo nasze stowarzyszenie  miało zamiar samo przekazać podarunki, lecz  jesienny okres, sprzyja infekcjom. Istniało zbyt  duże ryzyko przeniesienia ich na oddział, a nikt z nas nie chciał narażać dzieci. Po konsultacjach zrezygnowaliśmy z odwiedzin i wysłaliśmy prezenty pocztą, a ich przekazania podjęli się wolontariusze z fundacji „Pomóż im”. Za pomoc bardzo dziękujemy.

 Bardzo ucieszył nas fakt, że nasze spotkanie w Jaziewie swoją obecnością wzbogaciły dzieci. Niewątpliwie udział w takich spotkaniach uczy je empatii, współczucia i wrażliwości na potrzeby innych. W dzisiejszym świecie, gdzie liczy się tylko nastawienie na siebie i swoje zachcianki, takie spotkania jak to w Jaziewie uświadomiło wszystkim zebranym, jak ważne jest zwrócenie uwagi również na potrzeby innych. Niektórzy na pewno zarzucą nam bezowocność naszych działań i ich niewielki wymiar. Jeszcze inni wydadzą opinię ,że w sumie nie wiadomo po co o tym pisać, chyba tylko po to żeby samych siebie pochwalić. No cóż każdy ma prawo do własnych osądów. Większość z nas jednak uważa, że wywołanie uśmiechu na buzi cierpiącego dziecka ma sens i że przez takie drobne gesty świat staje się lepszy i bardziej przyjazny. A piszemy o tym nie po to, aby się chwalić lecz po to by uświadomić, że każdy może zdobyć się na taki odruch. Nie jest to żaden nadmierny wysiłek i potrzeba tylko chęci do działania. Mamy nadzieję, że takie spotkania staną się nieodłączną częścią naszych działań i że „wejdą w krew” wszystkim chętnym do promowania dobra.  Bardzo serdeczne podziękowania należą się wszystkim przybyłym na spotkanie, za poświęcony czas  oraz za dodatkowe podarunki dla dzieci z onkologii, które przynieśli. Otrzymały one bowiem oprócz łosków, układanki, gry i książki, które umilą im pobyt na oddziale.  Podziękowania kierujemy również do Centrum Biblioteczno- Kulturalnego w Sztabinie za pomoc w zakupie materiałów potrzebnych do zorganizowania warsztatów.

Jolanta Kapla                                                                Zobacz więcaj  https://pomozim.org.pl/misja-specjalna-w-onkolandii/

Fot.Julia Kapla