Nawigacja i wyszukiwanie

Nawigacja

Szukaj

UPOMINKI DLA SENIORA

   W minioną niedzielę 5 marca w remizie strażackiej we wsi Jaziewo odbyło się spotkanie, którego celem było własnoręczne zrobienie  upominków dla pensjonariuszy Domu Seniora „ Zacisze „ . Na spotkanie stawiła się pokaźna grupa pań z pobliskich miejscowości między innymi z Jaziewa, Mogilnic, Jamin, Kopytkowa, Jasionowa, Polkowa jak również otrzymaliśmy wsparcie z Augustowa i Sztabina. Pośród nas znalazł się również jeden pan, który dzielnie nas wspierał i dopingował do pracy.

   Byłam bardzo zaskoczona, że na spotkanie przybyło tak liczne grono osób, chętnych poświęcić swój wolny czas, by zrobić coś dla innych. Bardzo cieszy mnie fakt że w dzisiejszych czasach kiedy każdy z nas za czymś goni, niejednokrotnie do końca wiedząc jaki jest cel tej gonitwy, tak licznie potrafiliśmy się zjednoczyć i  dać siebie innym. To bardzo budujące, że wśród nas są tacy ludzie którzy motywują nas do działania na rzecz czegoś dobrego i, że my sami potrafimy zatrzymać się i dać świadectwo temu co naprawdę  ważne. W  niedzielę grono przybyłych na spotkanie osób pokazało, iż nie ważny jest pęd za materialnym dobrem lecz,  że liczy się człowiek i to co dla niego robimy.

  Być może wiele osób uzna nasze działania za zbędne i błahe, lecz wierzę że znajdą się i tacy, którzy zrozumieją przekaz naszego spotkania. Każdy z nas bowiem na pewnym etapie naszego życia, potrzebuje  serdeczności, uwagi, przyjaznego gestu, czy dobrego słowa. Póki jesteśmy młodzi nie zastanawiamy się nad upływem czasu. Gdy dopisuje nam zdrowie, jesteśmy samowystarczalni i niezależni nie myślimy o tym, że w naszym życiu nadejdzie taki czas , gdy to co teraz wydaje nam się błahostką urośnie do rangi przeszkody nie do pokonania i że wówczas będziemy potrzebować pomocy i wsparcia drugiej osoby.

  Bardzo serdecznie dziękuję Stowarzyszeniu Inicjatyw Lokalnych „ Biebrza „ za pozyskanie środków finansowych na zakup potrzebnych materiałów, jak również  za to ,że tak wiele osób ze Stowarzyszenia wspomagało nas swoimi umiejętnościami w wykonywaniu upominków dla seniorów. Dziękuję wszystkim uczestnikom spotkania w Jaziewie za ich wielki zapał, chęci do pracy, miłą atmosferę i za wielkie serce, którym chcą dzielić się z tymi, którzy potrzebują życzliwości i poświęcenia im odrobiny uwagi.

  Bardzo cieszy mnie też fakt, że na spotkanie przybyło najmłodsze pokolenie, które z wielkim przejęciem i zaangażowaniem tworzyło przepiękne kartki z pozdrowieniami. Oliwka, Julia i Ula bez słowa skargi przez kilka godzin kleiły, wycinały i ozdabiały karty wkładając w tą czynność całe swoje serca. To właśnie podczas takich spotkań nasze dzieci uczą się empatii, wyrozumiałości i szacunku, wyzbywają się egoizmu i zapatrzenia w siebie. Bardzo się cieszę, że w naszej okolicy jest tak wielu fantastycznych ludzi, których szlachetność otwiera niejedne drzwi. A pomysłów do realizacji mamy wiele o czym na pewno damy znać. Niebawem, bo już 2 kwietnia część osób biorących udział w tworzeniu upominków pojedzie z nimi do Domu Seniora „Zacisze”, by przekazać je osobom tam mieszkającym. Po powrocie z największą przyjemnością podzielę się z Państwem wrażeniami z tego wydarzenia. Jeszcze raz bardzo wszystkim dziękuję.

                                                                                       Jolanta Kapla 

Fot.Małgorzata Ostrowska i Julia Kapla