Nawigacja i wyszukiwanie

Nawigacja

Szukaj

„RAZEM DLA DOBRA”

Bezinteresowność w dzisiejszych czasach jest czymś odświętnym, wręcz śmiało mogę powiedzieć, czymś  „luksusowym”. Rzadko kiedy stać nas na czyn, który nie ma w sobie nutki interesu własnego. A właśnie taki gest, pozbawiony kalkulacji, jest najpiękniejszy. Takim właśnie działaniem przecudownych osób, instytucji, przedsiębiorstw, sołectw, stowarzyszeń z terenu naszej gminy mogę się pochwalić. Z tego  też powodu w imieniu swoim, a przede wszystkim Stowarzyszenia  Inicjatyw Lokalnych Biebrza, pragnę gorąco podziękować, za udział w charytatywnym festynie, który odbył się 14.08.2016 r. w Jaminach pod hasłem „Razem twórzmy nową historię, nie zapominając o starej”.

Wspierając tę  akcję, udowodniliśmy sobie i innym jak ważne są takie chwile, kiedy jeden cel, łączy tak wielu ludzi. Była to nie tylko społeczność parafialna, ale ludzie z terenu całej gminy Sztabin oraz powiatu augustowskiego. Byli również Ci, którzy przed laty wyjechali i żyją poza  granicami kraju, ale w sercu zawsze myślą o swojej „ małej ojczyźnie”. Nie zapominają, skąd pochodzą, choć dzielą ich setki, a nawet tysiące kilometrów. Śmiało mogę powiedzieć, że wszyscy bierzemy udział w tworzeniu „nowej historii”. Zachowujemy i ducha historii i kapliczki  są w miejscu, gdzie nasi przodkowie wskazali, czyli na jamińskim cmentarzu.

 Szczególne podziękowania należą się prowadzącym działalność „Mój dom z drewna”, państwu Katarzynie i Tomaszowi Waszkiewicz, którzy nie pobierając żadnego wynagrodzenia, wnieśli największy wkład, remontując nasze zabytkowe kapliczki. Podziękowanie należy się panu Henrykowi Pawłowskiemu, który w nie mniejszy sposób przyczynił się do remontu wspomnianych kapliczek.

Za wsparcie nie tylko materialne, ale również duchowe, budujące słowo, dziękujemy proboszczowi naszej parafii Krzysztofowi Bronakowskiemu, któremu tak jak całemu Stowarzyszeniu zależało na tym samym celu.

Jesteśmy bardzo wdzięczni właścicielom tartaków, panu Józefowi Rzepnickiemu (tartak Jaminy), który wsparł nas materiałem w postaci desek, natomiast pan  Julian Mydło (tartak w Sztabinie), nieodpłatnie wysuszył drzewo. Mało jest tak bezinteresownych ludzi.

Podziękowania  za transport  należą się  właścicielom Marketu Budowlanego „Krówka” z Suchowoli - państwu Toczyłowskim. Za dofinansowanie dziękujemy  panu Tomaszowi Wojszko  „Wodociągi kanalizacja miejska spólka ZOO w Augustowie”. Dziękujemy Gminie Sztabin, Powiatowi Augustowskiemu, Bankowi Spółdzielczemu w Augustowie, za wszystkie fundusze włożone w organizację festynu. Serdeczne podziękowania należą się naszym dzielnym i zawsze pomocnym strażakom z Jaziewa i Jamin, którzy nie tylko zorganizowali atrakcje dla najmłodszych, ale również dzięki, nim czuliśmy się bezpiecznie.

Serdecznie dziękujemy Centrum Biblioteczno- Kulturalnemu w Sztabinie za pomoc –dary na stoisko z rękodziełem, jak również Urszuli Bugieda i Sylwii Łazarskiej, które przygotowały zabawy i animacje dla najmłodszych (duże buźki). Za piękną współpracę, wsparcie i dofinansowanie   z całego serca dziękujemy stowarzyszeniu „ Aktywny Sztabin” .

Niezwykłe podziękowania należą się Jolancie Kapla, niesamowicie kreatywnej osobie,   która swym sprawiła, iż nie zabrakło mi siły, chęci i wiary w to, że nasza inicjatywa ma sens.

Dziękujemy Panu Toczyłowskiemu, Państwu Barbarze i Andrzejowi Paszkowskim, którzy zorganizowali część rozrywkową dla dzieci, stwarzając możliwość  przejazdu bryczką, quadem bądź kucykiem. Za piękną wystawę dziękujemy Tomaszowi Chilickiemu, Bogusławowi Kierkla oraz Andrzejowi Leszczyńskiemu.

Składamy najserdeczniejsze podziękowania najlepszemu  na świecie konferansjerowi  Leszkowi Wysockiemu, oraz naszemu  wspaniałemu kamerzyście- Leopoldowi Murawskiemu

Serdecznie dziękujemy osobom prywatnymh: Chilickiej Zofii, Aleksandrowi Godlewskiemu, Katarzynie Waszkiewicz, Stanisławowi Kunda, Markowi Krysztofik, Zuzannie Klukowskiej, Anicie i Krzysztofowi Joka, Chodorowskiej Annie, Lewoc Halinie, Kondrackiej Kindze, Chilickiej Teresie, Lucynie Grygo, Małgorzacie Kunda, Barbarze Chilickiej, Rozalii Skorupa, Iwonie Truszkowskiej, Olichwier Teresie, Zdzichowskiej Dorocie, Siemiaszko Eugenii, Marcie Klim,  Edwardowi Tomaszewskiemu, Grażynie Skorupa, Karolowi Kamińskiemu, Stanisławowi i Jadwidze Kabelis, Emilowi Kunda, Łukaszowi Żukowskiemu, Sławomirowi Siwickiemu.

Dziękujemy przedsiębiorstwom tym  małym i większym za dofinansowanie. Należeli do nich: „Elbik” Michał Piekarski,  Firma Handlowo Usługowa „Rolnik” Paweł Karp,  „ Restauracja Biebrzańska” Agata Gramacka, „ Studio Kosmetyczne” Urszula Piekarska, Sklep spożywczy „Odido” Beata Michniewicz, „Apteka” Ewa i Dariusz Trojanowscy, „Zakład Wulkanizacyjny” Jadwiga Makarewicz , Zakład kamieniarski „ Modzelewski”, „Piekarnia” w Sztabinie Renata Jakuć, Sklep Wielobranżowy w  Jaminach,  Lecznica Zwierząt HIRON Leszek Czokajło.

Dziękując za wszelką ofiarność, proszę wybaczyć, jeśli pominęłam cokolwiek, bądź kogokolwiek. Współpraca z Wami, uświadamia mi, że spotkałam na swej drodze fantastycznych ludzi. Są nimi członkowie naszego Stowarzyszenia, jak i wszyscy Ci, których ciągle poznaję którzy przyczyniają się do tego, że dzięki nim  chce się więcej.  Może warto byłoby zastanowić się nad tym,  iż skoro tak dobrze wspólnie się nam działa, czy nie iść dalej??? Wśród morza potrzeb, może i nam uda się zostawić po sobie ślad, czy to w postaci kapliczek, czy czegoś innego, bo przecież wszystko, co dajemy innym, wraca do nas.

Małgorzata Kunda