Nawigacja i wyszukiwanie

Nawigacja

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Szukaj

KONCERT MICHAŁA ŁANGOWSKIEGO


  Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych "Biebrza" przy partnerstwie Urzędu Gminy Sztabin dość mocno przyczyniło się do tego, aby i tak ciepły sierpniowy wieczór stał się jeszcze cieplejszy. A wszystko za sprawą pewnego Sympatycznego Człowieka oraz Jego Towarzysza.
Tak się złożyło, że 17 sierpnia 2023 r. już po raz drugi Michał Łangowski zagrał koncert w Jaziewie.
Pierwszy koncert, który odbył się jesienią zeszłego roku, był poświęcony pamięci naszej Serdecznej Przyjaciółki i Koleżanki Joli Kapli. To głównie dzięki Niej muzyka, którą komponuje Michał została zaszczepiona szerzej na naszym terenie. Poezję śpiewaną poznaliśmy i szczerze pokochaliśmy, dlatego postanowiliśmy wykorzystać fakt, że Michał Łangowski przebywał w naszych okolicach, i zaprosić Go po raz kolejny do Jaziewa.


  Ciepły letni wieczór, wspaniała muzyka przeplatana żartami i zabawnymi anegdotami z życia artysty pozostanie w pamięci na długo. Utwory wykonywane przez naszego Gościa są nieraz opowieściami, jak to w życiu bywa, czasami balladami łapiącymi za serce, a czasem nawet potrafią przenieść słuchacza w odległą krainę "bytów pozaziemskich". Istna uczta dla wrażliwych osób, którym istotny jest tekst słuchanych utworów oraz dla tych, co dostrzegają piękno małych rzeczy. Jak widać, mamy na naszym terenie całkiem liczne grono wielbicieli tego typu melodii...
Powiadają, że muzyka łagodzi obyczaje. To prawda, ale piękny głos artysty, dźwięki gitary i śliczny, z natury będący oazą spokoju Feniks, to połączenie wprost idealne. Tak, wraz z muzykiem koncertuje przesympatyczny jasnozłoty 8 miesięczny "szczeniaczek" rasy golden retriever. Podczas koncertu zachwycał swoim wyglądem i łagodnym usposobieniem zarówno małe dziewczynki, nastolatki, jak i dorosłych, po prostu wszystkich.
  To był naprawdę piękny wieczór. Myślę, że te ciepłe, wspólnie spędzone chwile, będą grzały nas jeszcze długo, może zwłaszcza dlatego, że nieuchronnie zbliża się jesień...
Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę wójta Gminy Sztabin, Jarosława Karpa za pomoc finansową, Marioli Mitros-Wolskiej za podpowiedzi i wszelkie wsparcie oraz Tomkowi Chilickiemu za zdjęcia i sfilmowanie koncertu.
Wszystkim słuchaczom serdecznie dziękujemy za tak liczne przybycie i wspólne bycie.
A usłyszaną na koncercie piosenkę "Nie będę nigdy sam", dedykujemy wszystkim uczestnikom koncertu, z nadzieją że kiedyś usłyszymy ją jeszcze na żywo w Jaziewie.

  Małgorzata Klukowska
Członek Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych "Biebrza"

fot. T. Ch