Nawigacja i wyszukiwanie

Nawigacja

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Szukaj

WIECZÓR KOLĘD W JAMINACH

Kolejny raz, już szósty raz!

Tak, to już po raz szósty Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych Biebrza zorganizowało wspólne kolędowanie. Za każdym razem odbywało się ono w nieco innym stylu, chociażby przez wzgląd na czas pandemii. Tego roku tradycyjnie spotkaliśmy się wieczorem 27 grudnia na placu przy remizie w Jaminach. Tym razem nie wiał mroźny wiatr, nie padał śnieg, mieliśmy też prąd (a przecież w poprzednich latach bywało i tak, że go nie było ☺), czyli warunki wyśmienite na spotkanie na świeżym powietrzu. Nowonarodzone Dzieciąteczko w żłóbku, stajenka, choinki, scena ozdobiona mnóstwem światełek, zimne ognie, ogniska w parku i przy remizie stworzyły niepowtarzalny klimat.

Do wspólnego kolędowania dołączyli Przyjaciele zza Biebrzy Zespół „Biebrzanie” z Dolistowa, pięknie prowadząc śpiew tradycyjnych kolęd i pastorałek. Publiczność zaskoczył występ najmłodszych. Dzieci z oddziału przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej im. Karola Brzostowskiego w Sztabinie pod opieką Pani Uli Bugiedy żwawo wkroczyły na scenę aby zaprezentować piosenki świąteczne w nowej odsłonie. Gratulujemy najmłodszym artystom odwagi.

Istną petardą wieczoru był występ zespołu „Shamrock” pochodzącego z Suwałk. Jest to zespół wykonujący utwory w autorskich aranżacjach, które czasem brzmią po słowiańsku, czasem po irlandzku, a jeszcze innym razem zupełnie rockowo. Tak było też z kolędami. Usłyszeliśmy te tradycyjne w zupełnie nowych wykonaniach, pastorałki, ale też własne kompozycje zespołu. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie, od wyciszenia i zadumy do wielkiej radości z przyjścia Jezusa na świat. Przy skocznych dźwiękach nogi same rwały do tańca. Doszły nas słuchy, że nawet aniołek z diabełkiem ruszyły w tany ☺.

Oczywiście nie mogło zabraknąć Świętego Mikołaja… zaraz, zaraz… przecież było ich aż dwóch. Podobno jeden był prawdziwy, a drugi był tylko przebierańcem. Podobno ☺. Należy jeszcze wspomnieć, że na uczestników spotkania czekały jak zwykle gorąca herbata, barszczyk i cukierki. 

Serdeczne podziękowania kierujemy w szczególności do Wójta Gminy Sztabin, Pana Jarosława Karpa za wspólne kolędowanie, a także sfinansowanie wydarzenia. Dziękujemy jak zwykle niezawodnym strażakom z OSP Jaziewo oraz strażakom z OSP Jaminy, za pomoc w przygotowaniach oraz zabezpieczenie spotkania. Dziękujemy również Marioli Mitros-Wolskiej i Tomkowi Chilickiemu za uwiecznienie spotkania na zdjęciach, a Piotrowi Godlewskiemu i Emilowi Kunda za nagrania filmowe, które umożliwiły odtworzenie prawie całego wydarzenia wszystkim, którzy nie mogli w nim uczestniczyć. Dziękujemy za mile spędzony wieczór i stworzenie wspaniałej atmosfery. Dzięki Wam mamy energię do pracy na następny rok.

Małgorzata Klukowska

Fot.T.Ch