Nawigacja i wyszukiwanie

Nawigacja

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Szukaj

W MAŁYM JAZIEWIE WIELKIE SERCA

 Mieszkańcy Jaziewa, po raz kolejny, pokazali wielkie serca. W niedzielę, 16 października zorganizowali koncert charytatywny z kiermaszem domowych wypieków i wyrobów rękodzielniczych. Dochód z koncertu w całości został przekazany na rehabilitację Marianny Godlewskiej - wieloletniej nauczycielki Szkoły Podstawowej w Jaziewie. Koncert tym bardziej niezwykły, bo z ogromnym sercem i życzliwością poświęcony pamięci Jolki Kapla - która zainicjowała to wydarzenie, zanim dosięgły nas pandemiczne obostrzenia. Joli nie ma już z nami, ale członkowie Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych "Biebrza" z należytą starannością spełniają wolę swojej przyjaciółki. 

Michał Łangowski porwał wszystkich obecnych w piątą stronę świata, z bukietem pachnących lasem piosenek, i garścią życiowych anegdot, z liczącej już dobrze ponad tysiąc koncertów trasy. Te koncerty, to ciepły zakątek, pełen poetyckiego słowa, humoru, ballady, oraz Bellonowskiego współbytowania, która nadaje tym muzycznym spotkaniom aury wyjątkowości.

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych "Biebrza" przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego. Gospodarze składają serdecznie podziękowania Pani Marszałek Wiesławie Burnos i Zarządowi Województwa Podlaskiego, bez ich przychylności i dofinansowania nie byłoby to możliwe. 

Wyrazy wdzięczności kierują również do Wójta Gminy Sztabin Jarosława Karpa, który zawsze chętnie wspiera tego rodzaju działania. Koncert i kiermasz wspierał również Radny Województwa Podlaskiego Bogdan Dyjuk. 

Członkowie Stowarzyszenia na czele z Prezes Anną Matyskieła i Radną Małgorzatą Kunda, załączają podziękowania wszystkim rękodzielnikom, którzy podarowali swoje prace: Krystynie Raczkowskiej, Martynie Skurskiej, Renacie Dochód, Marcie Szyperskiej. Gospodyniom, za słodkości i domowe wypieki: Justynie Mielniczek i grupie SZTABIN POMAGA, Kołu Gospodyń Wiejskich i strażakom OSP Jaziewo. Za przekazane wyroby z drewna dziękują Młodzieżowemu Ośrodkowi Socjoterapii i Selezjańskiemu Ośrodkowi Wychowawczemu z Różanegostoku. 

Ukłony i wyrazy wdzięczności kierują do wszystkich koleżanek i kolegów z Jaziewa, za pomoc w organizacji spotkania. Wielkie dzięki, za fotorelacje i rejestracje filmowe z koncertu Justynie Nowikowskiej, Piotrowi Godlewskiemu i Tomkowi Chilickiemu. 

Mariannie Godlewskiej życzą powrotu do zdrowia. Z wielką wiarą i nadzieją, że kwota 4 500 zł, zebrana podczas tego wydarzenia umożliwi przynajmniej w części dalszy ciąg rehabilitacji. 

Wszystkim gościom, którzy przybyli na koncert z odległych miast, gminy Sztabin i powiatu augustowskiego dziękują za dołożenie cegiełki. 

Michałowi Łangowskiemu podziękowania za koncert i przepiekną podróż w piątą stronę świata. Wszyscy chyba liczą na kolejne spotkania i odrobinę pozytywnych dzwięków w niedalekiej przyszłości. 

Mariola Mitros-Wolska / Nasz Sztabiński Dom