Nawigacja i wyszukiwanie

Nawigacja

Szukaj

„TWÓRZMY RAZEM NOWĄ HISTORIĘ, NIE ZAPOMINAJĄC O STAREJ"

To hasło przewodnie pikniku charytatywnego, zorganizowanego przez Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Biebrza”, który odbył się w niedzielę 14 sierpnia 2016 r w parku wiejskim w Jaminach. To wydarzenie było kontynuacją rozpoczętej w zeszłym roku akcji „Ratujmy kapliczki”.

Muzyka, tańce, śpiew, smaczne jedzenie- a wszystko po to, by dokończyć renowację zabytkowych kapliczek z jamińskiego cmentarza. Przybyłym gościom zapewniono wiele atrakcji.
Można było udać się na rodzinną przejażdżkę bryczką, pojeździć kładem. Natomiast najmłodsi uczestnicy festynu korzystali z przejażdżek na kucyku lub jazdy wozem strażackim. Oprócz tego rozstawiono stoisko z wyrobami rękodzielniczymi. Zachwycały szydełkowe obrusy, obrazy wykonane haftem krzyżykowym oraz malowane farbami olejnymi, wyroby z drewna i ze stali jak i ozdoby wykonane z różnych tekstyliów. Furorę zrobiły filcowe aniołki z napisem „razem dla dobra”, które powstały specjalnie na to wydarzenie. Nie przeszkodził nawet deszcz. Dziecięca grupa taneczna z Jaziewa prezentująca pokaz zumby, a także pokaz tańca breakdance w wykonaniu Dawida Rzepnickiego skutecznie rozgrzały chowającą się przed deszczem widownię.

Emocjom nie było końca! Niepowtarzalny klimat imprezy stworzyły przyśpiewki przy akompaniamencie akordeonu. Spontanicznie zebrała się grupa śpiewaków biesiadnych piosenek.

Należy zaznaczyć, iż do organizacji festynu dołączyły wszystkie sołectwa z jamińskiej parafii-przygotowując pyszne jedzenie. Tak więc można było zjeść potrawy z grilla, kartacze, bigos, sery domowej roboty a także wiele słodkich smakołyków, kompotów i podpiwków.

Jako gwóźdź programu wystąpił zespół z Białegostoku, który wielokrotnie gościł na festiwalach cygańskich i orientalnych w całej Polsce. Tancerki Rada Dance Art pokazem tańca cygańskiego, tańca brzucha oraz bollywood rozgrzały publiczność do czerwoności.

Uwieńczeniem całego dnia była zabawa taneczna z zespołem „Kamrat” z Augustowa. Goście oraz wszyscy, którzy ciężko pracowali przez ostatnie dni przed festynem mogli zrelaksować się i odpocząć przy świetnym wykonaniu popularnych piosenek.

Wszystkim uczestnikom i darczyńcom dziękujemy i zapraszamy do dalszej współpracy.

Małgorzata Klukowska

Fot.T.Ch