Nawigacja i wyszukiwanie

Nawigacja

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Szukaj

RAJD ROWEROWY

  W ostatnią niedzielę wakacji (28 sierpnia 2022 r.) wyruszyliśmy na przejażdżkę rowerową pod hasłem przewodnim „Śladami naszych przodków”. Tradycyjnie trasa rozpoczynała się przy remizie OSP w Jaminach. Uczestnicy rajdu przejechali całą odległość bez większego trudu, wygrzewając się w ostatnich promieniach wakacyjnego słońca oraz podziwiając otaczającą przyrodę. O bezpieczeństwo podczas przejazdu dbali (jak zwykle niezawodni) strażacy z OSP Jaziewo.  Po dotarciu do Jagłowa zatrzymaliśmy się przy Kaplicy p.w. Matki Bożej Królowej Pokoju aby przez chwilę oddać się zadumie

  Miejscem docelowym był adres Jagłowo 38, gdzie bardzo serdecznie przywitali nas właściciele Katarzyna i Tomasz Waszkiewicz. Prowadzą oni w tym miejscu agroturystykę. Zadbane podwórze, pięknie przybrane stoły, dekoracje w stylu rustykalnym, sprawiły, ze atmosfera w tym miejscu była wyjątkowa. Poza tym, w tej okolicy jest bardzo cicho i spokojnie, a tuż za płotem płynie rzeka Biebrza, ptaki śpiewają, świerszcze grają… Można zapytać, czegóż więcej potrzeba? Odpowiedź jest jedna: pysznego jedzenia… A było i ono. Na miejscu mogliśmy skosztować potraw mięsnych, bigosu, słodkich przekąsek ale także babki z cukinii i smalcu z białej fasoli, a te ostatnie, dzięki kulinarnemu wsparciu, którego udzieliły Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Jaziewie. 

  Pani Maria Ostrowska,  mieszkanka wsi Jagłowo umiliła nam wspólne spędzony czas, opowiadając o obyczajach panujących w dawnych czasach. Bardzo dziękujemy za te historie i życzymy dużo zdrowia. Dziękujemy Panu Pawłowi Karp- wójtowi Gminy Sztabin, że zaszczycił nas swoim udziałem w rajdzie oraz wsparł materialne naszą inicjatywę. Serdeczne podziękowania składamy również wszystkim uczestnikom rajdu i mamy nadzieję, że zobaczymy się za rok.
 
   Małgorzata Klukowska