Nawigacja i wyszukiwanie

Nawigacja

Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Szukaj

NOC KUPAŁY W CZARNIEWIE

 Wspólnie ze stowarzyszeniami Aktywny Sztabin i Stowarzyszeniem Inicjatyw Lokalnych "Biebrza", pod serdecznym patronatem Urzędu Gminy Sztabin zorganizowano I Sąsiedzką Noc Kupały. Noc świętojańska, to według starych wierzeń noc niebezpieczna w czasie, której złe siły starają się zdobyć władzę dla siebie, a ludzie usiłują im w tym przeszkodzić. W tym celu rozpalano święte ognie, ich blask miał odstraszyć demony i czarownice. Dla nas była to doskonała okazja do spotkania i wspólnego spędzenia czasu. To pierwsze spotkanie sąsiedzkie w Między Miejscami stowarzyszeń i życzliwych im osób, aktywnie działających w Gminie Sztabin.
Dziękujemy Wójtowi Gminy Sztabin za wypożyczenie namiotów i wszelkie wsparcie organizacyjne.  Jesteśmy wdzięczni za objęcie patronatem naszego przedsięwzięcia, które z założenia chcielibyśmy cyklicznie organizować i wpisać w stały program corocznych wydarzeń gminnych. 
Dziękujemy wszystkim SĄSIADOM za wysiłek, jaki włożyli w przygotowanie poczęstunku i wspólnego stołu biesiadnego. Małgorzacie Chilickiej i Tomaszowi Chilickiemu za fotorelację z wydarzenia.  Dziekujemy przedsiębiorstwu "TURKUS" i Agacie Turowskiej za wsparcie w nierównej walce z komarami. 
Dziękujemy wszystkim, którzy spędzili ten wieczór z nami.  Zespołowi SUSZ za piękne liryczne dzwięki. Michałowi Moniuszko za muzyczną listę przebojów ze starych płyt.
W imieniu organizatorow.
 Mariola Mitros-Wolska