Nawigacja i wyszukiwanie

Nawigacja

Szukaj

JUŻ ZA CHWIL KILKA

  Już za chwil kilka, już za momencik obchodzić będziemy jedne z najpiękniejszych świąt. W tym roku ten przedświąteczny czas ze względu na sytuację epidemiologiczną być może nie będzie czasem tak zabieganym i konsumpcyjnym. Co roku o tej porze skupialiśmy się na gonitwie po sklepach w poszukiwaniu prezentów i całej tej materialnej otoczce świąt, chcąc, aby w naszych domach było jak w reklamie. Gubiliśmy gdzieś po drodze sens wigilii Narodzenia Pańskiego zapominając, że narodziny Jezusa to narodziny miłości, przebaczenia, pokoju i nadziei. Próbowaliśmy być może zagłuszyć wyrzuty sumienia, że zbyt mocno skupiamy się na sprawach materialnych i w czasie przedświątecznym dla spokoju ducha wrzucaliśmy do puszki kilka groszy dla potrzebujących, ale nie skupialiśmy się prawdziwie na człowieku i jego potrzebach. W tym roku mamy szansę zwolnić i zastanowić się, co tak naprawdę jest dla nas ważne i kogo chcemy gościć przy wigilijnym stole czy złudne wyobrażenie czy prawdziwą istotę świąt. Tegoroczne święta na pewno będą inne, ale tylko od nas zależy, jaką będą miały wartość.

   Koronawirus pokrzyżował plany wszystkim. My, jako stowarzyszenie również odczuwamy jego skutki. Większość naszych działań została zablokowana i niewiadomo, kiedy znów będziemy mogli ruszyć do pracy. Jest nam bardzo przykro, że nie możemy odwiedzać naszych dziadków, ale nasza wizyta w domu seniora to zbyt duże ryzyko i tym razem mogłaby przynieść więcej szkody niż pożytku. Niemniej jednak pamiętamy, ciepło wspominamy nasze odwiedziny i w głębi serca wierzymy, że jeszcze będziemy mieli okazję wspólnie pośpiewać i porozmawiać. Drugim ważnym dla nas spotkaniem, które odbywało się cyklicznie od paru lat jest kolędowanie w Jaminach. Co roku cieszyliśmy się myślą, że będziemy mogli Was gościć w poświąteczny grudniowy wieczór by podzielić się z Wami opłatkiem, wspólnie pośpiewać kolędy i podziękować, że jesteście z nami wspierając nasze działania. Niestety w tym roku po przedyskutowaniu sytuacji z ciężkim sercem musimy odwołać nasze ubiegłoroczne zaproszenie i poinformować Was, że się nie spotkamy. To zbyt duże ryzyko, obserwując jak rozwija się sytuacja i jaka jest skala zachorowań. Mamy nadzieję, że nie będzie trwało to wiecznie i że jeszcze niejedno spotkanie przed nami, gdy wszystko wróci do normy będziemy cieszyć się wzajemną obecnością dwójnasób.

  Korzystając z okazji chcielibyśmy życzyć Wam wszelkiego dobra nie tylko w świąteczny czas, ale we wszystkie dni 2021 roku. Niech mimo wszystko ten dziwny czas będzie dla Was czasem przynoszącym cenne i niezapomniane chwile. Przy wigilijnym stole niech zasiądą z Wami wiara, nadzieja i miłość i niech trwają przy Was nieustannie. Życzymy Wam zdrowia i do zobaczenia.

                                

                                             Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych

                                                      „Biebrza „ w Jaminach

                                                         Jolanta Kapla

szopka m