Nawigacja i wyszukiwanie

Nawigacja

Szukaj

FESTYN RODZINNY W JAZIEWIE

FESTYN RODZINNY "SZTUKA – INTEGRACJA - TOLERANCJA",  który odbył się 5 czerwca w Jaziewie, miał na celu umożliwienie wzajemnego poznania się i integrację mieszkańców okolicznych miejscowości oraz zachęcanie ich do podejmowania wspólnych działań na rzecz środowiska lokalnego. Była to jednodniowa forma rekreacji dzieci, młodzieży, osób samotnych, seniorów, osób niepełnosprawnych oraz całych rodzin z naszej okolicy.

Podczas FESTYNU RODZINNEGO mieszkańcy mieli możliwość spotkania się oraz do wymiany poglądów na temat głównych problemów występujących w naszej okolicy. Dzieci miały możliwość skorzystania z wielu bezpłatnych atrakcji niedostępnych na co dzień.

Wspólną, niepowtarzalną zabawę poprowadził duet Leszek Wysocki i nasza radna Małgorzata Kunda. Super wesołe piosenki wykonane przez pana Bogdana Ostrowskiego z Suwałk, dynamiczna akcja, blok rozrywkowo-konkursowy, deszcze baniek mydlanych przyniosły masę uśmiechu.

Wszyscy mogliśmy podziwiać a także nabyć piękne prace wykonane przez panie Jolę Kaplę, Katarzynę Waszkiewicz i Lucynę Grygo. Dodatkową atrakcją była wystawa obrazów, rzeźb, zdjęć i ciekawych wytworów natury przygotowana przez panią Marię Ryszkiewicz, Andrzeja Leszczyńskiego, Tomasza Chilickiego, Bogusława Kierklę, Jarosława Kozłowskiego i Stanisława Bogdzio.

Panie duże i małe mogły poprawić  swój wygląd i samopoczucie dzięki obecności  pani  Elżbiety Zarzeckiej, która malowała paznokcie.

Dzieci z dużym zainteresowaniem oglądały wyposażenie samochodu strażackiego, którym też mogły się przejechać.

Kolejną atrakcją była FOTOBUDKA. Wystarczyło zapewnić dobry nastrój, wybrać dostępny na miejscu strój oraz rekwizyty i szampańska zabawa murowana! A to wszystko zostało uwiecznione na zdjęciach, które było można zabrać ze sobą do domu.

Sporo emocji wzbudziła rywalizacja o tytuł „Rodzinki na tak, w której wzięły udział rodziny z naszej miejscowości i goście. Nasz festyn uświetniła grupa taneczna ze Szkoły Tańca Fokus w Augustowie.

Organizatorzy serdecznie dziękują osobom i instytucjom, które wsparły nasze działania:

  • Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych;
  • Stowarzyszeniu Inicjatyw Lokalnych "Biebrza" i partnerom z grupy wsparcia;
  • Państwu Hryniom z Jaziewa za pyszne lody;
  • Urszuli Piekarskiej;
  • Krzysztofowi Kapla;
  • Edwardowi Siwickiemu;
  • Państwu Gramackim;
  • Piotrowi Drzazdze.

Agata Koronkiewicz